PREMIUM   D+   |   Košarka

Tudi med prazniki jih jezi vojna med FIBA in evroligo

Po sedmem porazu Krke v nizu bo Cedevita Olimpija najdlje uživala v božičnem premoru. Predsednik italijanske zveze je močno dregnil v sršenje gnezdo.
Crvena zvezda je začela svoj niz zmag v dvoboju s Cedevito Olimpijo 17. oktobra. Desno Nikola Kalinić, levo Jaka Blažič. FOTO: ABA
26. 12. 2021 | 19:08
26. 12. 2021 | 20:47
4:54

V nadaljevanju preberite:

Zaradi ostrega ritma tekem v ligi ABA košarkarji minuli praznični konec tedna niso imeli kaj prida oddiha. Krka je denimo že včeraj prepričljivo klonila v domači dvorani proti Igokei z 59:72, saj je že v drugi četrtini zaostajala s 16 točkami razlike. Najdaljše božično zatišje bo imela Cedevita Olimpija, ki bo šele jutri odigrala dvoboj 13. kola s Cibono in lovila osmo zmago, tretjo zapored, kolikor traja njen najdaljši niz v tej regionalni sezoni. A to je le del sodobne košarkarske zgodbe. Mnogi že pogledujejo proti nadaljevanju kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023, nogometni zapleti pa so jih spomnili tudi na dve desetletji razdora pod obroči.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.