Bayernova prva zasledovalca ostala praznih rok

V 18. kolu nemškega prvenstva sta bila poražena tako Leipzig kot Bayer Leverkusen.
Fotografija: Mainz je preskočil visoko oviro obliki Leipziga. FOTO: Kai Pfaffenbach/AFP
Mainz je preskočil visoko oviro obliki Leipziga. FOTO: Kai Pfaffenbach/AFP

V nemškem nogometnem prvenstvu je 18. kolo postreglo z nekaj presenetljivimi rezultati. Potem ko je bila včeraj poražena Borussia iz Dortmunda, sta danes praznih rok ostala tudi drugouvrščeni Leipzig in tretjeuvrščeni Bayer Leverkusen.

Rdeči biki so brez Kevina Kampla klonili proti predzadnji ekipi lige Mainzu z 2:3.

Tekma je bila zelo napeta. V prvem polčasu so dvakrat povedli nogometaši Leipziga, a so domači dvakrat izenačili. Prvi gol na tekmi je dosegel Tyler Adams v 15. minuti, za izenačenje je devet minut kasneje poskrbel Moussa Niakhate.

Naslednji zadetek so znova dosegli gostje, v 30. minuti je za drugo vodstvo zadel Marcel Halstenberg, a je po le petih minutah nadaljevanja Mainz znova odgovoril prek Niakhateja.

Za slavje domačih in šele njihovo drugo zmago sezone je v 50. minuti zadel Leandro Barreiro Martins, ki je vtekel na podajo Dannyja de Coste in presenetil vratarja Petra Gulacsija, ki je bil že pripravljen, da ujame žogo.
Leandro Barreiro Martins je iz težkega položaja dosegel zmagovalni gol za Mainz. FOTO: Kai Pfaffenbach/AFP

Baku priboril zmago Wolfsburgu

Tudi Bayer Leverkusen je doživel poraz, na svojem igrišču je moral priznati premoč Wolfsburgu (0:1).

Edini gol na tekmi je v 35. minuti dosegel Bote Baku. Z leve strani kazenskega prostora je Renato Steffen lepo podal na oddaljeno vratnico, kjer je obramba Bayerja pozabila na Bakuja, ta pa je zadel z glavo in svoji ekipi pomagal do skoka na 4. mesto.

Na vrhu ostaja Bayern, ki lahko v nedeljo z zmago nad Schalkejem pobegne na sedem točk razlike.