Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Nogomet

Celjani pred dvobojem z enim od velikanov vzhoda

Če bodo celjski nogometaši v 2. kolu kvalifikacij za evropsko ligo uspešni, se bodo pomerili z Banikom iz Ostrave ali Legio iz Varšave.
Nogometaši Celja so uspešno vstopili v evropsko sezono. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Nogometaši Celja so uspešno vstopili v evropsko sezono. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Š. R., STA
21. 7. 2025 | 14:52
21. 7. 2025 | 17:50
3:04

Slovenski nogometni prvoligaš Celje je dobil morebitnega tekmeca v 3. kvalifikacijskem kolu evropske lige. Izbranci Alberta Riere se bodo v primeru uspeha proti ciprski zasedbi AEK Larnaca merili z zmagovalcem obračuna Banik Ostrava – Legia Varšava. Za slednjo igra Petar Stojanović. Tako je določil žreb Evropske nogometne zveze Uefe v Nyonu. Sicer pa obe moštvi med tradicionalne velike v svojih državah, temu primerna je tudi podpora navijačev. 

Celjani so v uvodnem kvalifikacijskem krogu izločili azerbajdžanski Sabah, v primeru poraza proti Ciprčanom v 2. kolu pa jih čaka nastop v 3. kolu kvalifikacij konferenčne lige bodisi z Luganom (Švi) bodisi Clujem (Rom).

Pare dobili tudi ostali trije slovenski klubi

Olimpija iz Ljubljane bo v primeru zmage na andorskim Inter Club d'Escaldesom igrala proti Dinamu iz Minska ali albansko Egnatio. Podprvak slovenske lige Maribor je bil v prvem krogu konferenčne lige prost, v drugem pa ga čaka madžarski Paks. Če Štajerci zmagajo, jih v tretjem krogu čakata ali Polisja iz Ukrajine ali andorska Santa Coloma.

Maribor Tugberka Tanrivermisa je v prvem kolu počival, zdaj pa se evropska tekmovanja začenjajo tudi za njih.

Foto Miloš Vujinović/mediaspeed
Maribor Tugberka Tanrivermisa je v prvem kolu počival, zdaj pa se evropska tekmovanja začenjajo tudi za njih. Foto Miloš Vujinović/mediaspeed

Koprčani se bodo v drugem krogu vkalifikacij pomerili z Vikingom iz Stavangerja, če zmagajo pa četo Slaviše Stojanovića v tretjem krogu čakata bolgarski Černo More ali turški Istanbul Bašakšehir.

Levski Sofija z Gašperjem Trdinom bo v primeru zmage proti Bragi v 3. kolu igral proti boljšemu med Luganom in Clujem, Šerif Tiraspol Emila Velića pa bo ob napredovanju proti Utrechtu igral proti Viktorii Plzen Adriana Zeljkovića ali Servettu.

Crvena zvezda Timija Maxa Elšnika bo v primeru neuspeha v 2. kolu kvalifikacij lige prvakov v 3. krogu kvalifikacij evropske lige igrala proti slabšemu iz dvoboja med Noahom in Ferencvarosem. Enako velja tudi za Rijeko Dejana Petrovića, ki jo v primeru poraza proti Ludogorcu čaka obračun s slabšim iz dvoboja Shelbourne – Qarabag.

Slovan Bratislava Kenana Bajrića pa bo ob morebitnem neuspehu proti Zrinjskemu v kvalifikacijah lige prvakov v 3. kolu kvalifikacij evropske lige igral proti poražencu dvoboja Lech Poznan – Breidablik.

RFS Žige Lipuščka bo v primeru izpada iz kvalifikacij lige prvakov proti Malmöju igral proti KuPS Kuopiu ali Kairatu, Adam Gnezda Čerin pa se bo s Panathinaikosom v 2. kolu kvalifikacij lige prvakov pomeril z Glasgow Rangers, ob izpadu ga nato v 3. kolu kvalifikacij evropske lige čaka Bešiktaš ali Šahtar Doneck.

Prve tekme 3. kola bodo 7., povratne pa 14. avgusta.

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine