Sevilla, Chelsea, Juventus in Barcelona že v osmini finala

V prvih tekmah 4. kola lige prvakov so klonila vsa tri moštva s slovenskimi nogometaši.
Fotografija: Cristiano Ronaldo (levo) je na tekmi s Ferencvarosem zabil že svoj 131. gol v ligi prvakov. FOTO: Miguel Medina/AFP

Nogometaši Seville, Chelseaja, Juventusa in Barcelone so si že po štirih nastopih zagotovili mesto v osmini finala lige prvakov. Katalonci so v 4. kolu gostovali v Kijevu pri Dinamu Benjamina Verbiča in zmagali s 4:0. Ferencvaros je z Miho Blažičem v Torinu izgubil proti Juventusu z 1:2, Leipzig pa je brez pomoči Kevina Kampla klonil proti PSG z 0:1.

V skupini G so na tekmi med Dinamom in Barcelono, ki je igrala brez cele vrste ključnih nogometašev, vključno z Lionelom Messijem, sodili Slovenci z Matejem Jugom na čelu. Katalonci so prešli v vodstvo v 52. minuti z golom Sergiña Desta, zmago pa so si že zagotovili po dveh golih Martina Braithwaita. Ob koncu se je med strelce vpisal še Antoine Griezmann. Verbič je igral celo tekmo za Ukrajince, enkrat je tudi nevarno streljal proti vratom.

Pomemben gol Neymarja

Juventus, ki ima devet točk, tri manj od vodilne Barcelone, je gostil Ferencvaros, za katerega je Blažič igral vseh 90 minut. Myrto Uzuni je Madžare popeljal do presenetljivega vodstva v 19. minuti, Cristiano Ronaldo pa je v 35. minuti izenačil. Torinčani so se dolgo mučili, v sodniškem dodatku pa je Alvaro Morata vendarle poskrbel za zmago favoritov iz Torina.

PSG je gostil Leipzig, pri katerem je Kampl obsedel na klopi, in ga ugnal z golom Neymarja. Ta je zadel z enajstmetrovke v enajsti minuti.

Skupina E:
Krasnodar : Sevilla 1:2 (Wanderson 56.; Rakitić 4., El Haddadi 90+5)
Rennes : Chelsea 1:2 (Guirassy 85; Hudson-Odoi 22., Giroud 90+1)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skupina F:
Lazio : Zenit 3:1 (Immobile 3., 55./11m, Parolo 22.; Dzyuba 25.)
Borussia Dortmund : Brugge 3:0 (Håland 18., 60., Sancho 45+1)

Skupina G:
Dinamo Kijev : Barcelona 0:4 (Dest 52, Braithwaite 57., 70./11m, Griezmann 90+2)
Juventus : Ferencvaros 2:1 (Ronaldo 35., Morata 90+2; Uzuni 19.)

Skupina H:
Manchester United : Istanbul Basaksehir 4:1 (Fernandes 7., 19., Rashford 35./11m, James 90+2)
PSG : Leipzig 1:0 (Neymar 11./11m)