Handanovićev Inter someščanom ne pusti vrha

Domen Črnigoj v 34. kolu italijanskega nogometnega prvenstva zadel na Benečane, a ti so izgubili z Iličićevo Atalanto.
Fotografija: Samir Handanović in Inter so se veselili novega uspeha, boj za prvaka z AC Milanom je ogorčen. FOTO: Alessandro Garofalo/Reuters

Nogometaši milanskega Interja so v 34. kolu italijanskega prvenstva gostili Romo in jo premagali s 3:1. S tem so se začasno prebili na vrh lestvice, kjer imajo točko več od AC Milana, ki ga tekma tega kroga čaka v nedeljo. Inter ima sicer še tekmo v dobrem. Inter, pri katerem je Samir Handanović branil vso tekmo, je Romo odpravil z goli Denzela Dumfriesa v 30., Marcela Brozovića v 40. in Lautara Martineza v 52. minuti, Dve podaji je prispeval Hakan Čalhanoglu. Pri Rimljanih se je med strelce vpisal Henrih Mhitarjan v 85. minuti.

Venezia Domna Črnigoja, slednji je igral od 62. minute, je gostila Atalanto, pri kateri v kadru še vedno ni bilo Josipa Iličića. Zasedba iz Bergama pa je vseeno zmagala s 3:1, potem ko so do 63. minute zadeli Mario Pašalić, Duvan Zapata in Luis Muriel. Zapata je sicer ob Ciru Immobileju edini, ki mu je v zadnjih šestih sezonah italijanske lige uspelo v vsaki doseči vsaj deset golov. Je pa svoj pečat pustil tudi Črnigoj, ki je bil edini strelec pri Benečanih, ko je zadel v 80. minuti. To je bil njegov tretji gol sezone. Na prvi današnji tekmi je Torino premagal Spezio z 2:1, za domače je dvakrat zadel srbski zvezni igralec Saša Lukić.