Nogometaši Sežane do prvih točk v prvi ligi

Na prvi sobotni tekmi nogometnega državnega prvenstva je Tabor Sežana premagal Celje z 1:0 na štadionu Rajka Štolfe.
Fotografija: Nogometaši Sežane slavijo prvo zmago v prvoligaški konkurenci.
Nogometaši Sežane slavijo prvo zmago v prvoligaški konkurenci.

V prvem krogu državnega prvenstva so nogometaši Sežane izgubili proti Aluminiju z 2:0, Celje pa je remiziralo z Muro z 2:2. Pred domačimi gledalci se je Tabor predstavil prvič letos v prvoligaški druščini, navijači na lepo polnih tribunah štadiona pa so spremljali zanimivo nogometno predstavo in na koncu tudi zmago Sežane z 1:0.

Odločilni zadetek je dosegel Leon Sever v 37. minuti, v drugem polčasu pa sta obe ekipi napadali. Bližje zadetku so bili Celjani, kljub temu, da je Dario Vizinger prejel rdeči karton, veselje jim je proti koncu tekme preprečila tudi prečka. Na drugi strani so bili napadalci Sežane nekajkrat v nevarnem položaju, a so bili preveč nespretni, da bi še drugič spravili žogo v celjsko mrežo.

Sežana se tako veseli prvih treh točk, Celje pa ostaja pri osvojeni točki iz prvega kroga. Drugo sobotno tekmo bosta odigrala Rudar in Maribor.