Prvak Lille pred začetkom nove sezone spet vzel mero PSG

Presenetljivi francoski nogometni prvak Lille je dobro začel tudi novo sezono.
Fotografija: Slavje nogometašev Lilla po novi osvojeni lovoriki na račun občutno bogatejših tekmecev. FOTO: Ronen Zvulun/Reuters

Na uvodnem dejanju sezone 2021/22 francoskega nogometa je Lille na superpokalni tekmi v Tel Avivu premagal Paris Saint-Germain z 1:0. Edini gol na tekmi je v 45. minuti dosegel Portugalec Xeka.

PSG je v Izrael prišel brez Kyliana Mbappeja, Neymarja, Angela Di Marie ter novincev Sergia Ramosa in Gianluigija Donnarumme. Pozitiven test na novi koronavirus pa je preprečil nastop še Idrissi Gueyeju.

Pri Parižanih je debitiral novinec iz Liverpoola Georginio Wijnaldum, njegov soigralec Mauro Icardi je v 76. minuti tudi dosegel gol za izenačenje, a iz prepovedanega položaja. Jocelyn Gourvennec, nekdanji nogometaš velikega pariškega tekmeca Marseilla, je tako na klopi državnih prvakov prišel do svoje prve trofeje, potem ko je nekdanje delodajalce Milenka Aćimovića po šampionski sezoni zapustil Christophe Galtier.