Radomljani s prvo zmago na prvenstveni lestvici skočili tik pod vrh

Nogometaši Aluminija na svojem igrišču v državnem prvenstvu z 0:2 klonili pred moštvom Kalcer Radomlje.
Fotografija: Nogometaši Radomelj, ki so se minulo nedeljo z igralci Olimpije razšli z neodločenim izidom, so se tokrat veselili zmage nad Aluminijem. FOTO: Blaž Samec

Nogometaši moštev Aluminij in Kalcer Radomlje so z dvobojem v Kidričevem odprli tretje kolo 1. SNL. Uspešnejši so bili gostje, ki so se veselili zmage z 2:0 (1:0).

Radomljane je v 42. minuti v vodstvo popeljal Mark Zabukovnik, na 2:0 pa je v 79. minuti povišal Sandi Nuhanović, ki je tako postavil tudi končni izid. Varovanci trenerja Roka Hanžiča so tako po dveh neodločenih izidih dosegli še prvo zmago v novi sezoni državnega prvenstva in se na lestvici zavihteli na drugo mesto.

Na vrhu s tekmo manj ostajajo Mariborčani, ki bodo v velikem nedeljskem derbiju (20.15) na stožiškem štadionu gostovali pri nogometaših Olimpije.