Realov teden za pozabo: začel ga je Šerif, zaokrožil pa Espanyol

Za piko na i slabemu tednu madridskega Reala je po prvem porazu v sezoni v ligi prvakov v domačem prvenstvu poskrbel še Espanyol.
Fotografija: Karim Benzema (na fotografiji) je spet zadel, a tokrat s soigralci ni uspel uprizoriti čudežnega preobrata. FOTO: Lluis Gene/AFP

Real Madrid pod taktirko Carla Ancelottija v Italijanovi drugi etapi na madridski klopi še ni izgubil. A ob vstopu v mesec oktober ima na računu že dva poraza: konec septembra je Real najprej v torek šokantno izgubil domačo tekmo lige prvakov z moldavskim prvakom Šerifom (1:2), v nedeljo pa je položil orožje še v Barceloni, kjer ga je presenetil povratnik v prvoligaško druščino Espanyol (2:1).

Realovci so v prvem polčasu zaostali, ko je Thibauta Courtoisa v 17. minuti matiral produkt madridske klubske šole Raul de Tomas. Ancelotti je na začetku drugega polčasa v ogenj poslal tudi napadalca Rodryga, ki je zamenjal poletno okrepitev na sredini igrišča Eduarda Camavingo, a po zadetku Aleixa Vidala v 60. minuti je bilo na semaforju že 2:0. Ancelotti se je odzval še z dvojno menjavo, namesto Luke Modrića je v igro prišel Luka Jović, Tonija Kroosa pa je zamenjal Casemiro, a kaj več od zadetka Benzemaja v 71. minuti po podaji Jovića španski podprvaki niso uspeli iztržiti. V enem zadnjih napadov rednega dela je izvrstno z roba kazenskega prostora zadel Eden Hazard, a se je oglasila VAR-soba.

Realu tokrat ni uspelo uprizoriti dramatičnega preobrata, kar je v tej sezoni belemu baletu sicer uspelo že kar nekajkrat, njihov neuspeh v Barceloni pa pomeni, da jih je na vrhu lestvice z enakim številom točk (17) ujel mestni tekmec Atletico. Real Sociedad oziroma Sevilla, ki ima kar dve tekmi manj, lahko z zmagama na kasnejših obračunih prehitita madridski dvojec, daleč pa kljub bolečemu sobotnemu porazu na Wandi Metropolitano ni niti Barcelona, ki ima 12 točk, a tudi tekmo manj.

Sansebastianski Real je v nedeljo gostoval ravno v Madridu, kjer pa ga je pri remiju zadržal Getafe (1:1). Po zadetku domačega napadalca Sandra Ramireza v prvem polčasu je točko belo-modrim prinesel Mikel Oyarzabal v 68. minuti. Real Sociedad ima zdaj 17 točk, toliko kot madridska velikana Real na prvem in Atletico na drugem mestu. Priložnost za izenačenje z omenjeno trojico je zvečer zapravila Sevilla, ki je v andaluzijskem obračunu izgubila v gosteh z Granado (0:1). Vedno vroč dvoboj je odločil Ruben Rochina v 25. minuti, Seviljčani so tekmo po izključitvi v prvi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa končali brez srednjega branilca Diega Carlosa