Atalanti vse točke, Juventusu ena, gol Kurtića

Iličić odigral drugi polčas proti Udineseju. Gol Jasmina Kurtića za Parmo. Cristiano Ronaldo priboril točko Juventusu v torinskem derbiju. Nova zmaga Interja.
Fotografija: Luis Muriel je zabil dva gola za Atalanto. FOTO: Juan Medina/Reuters
Luis Muriel je zabil dva gola za Atalanto. FOTO: Juan Medina/Reuters

Atalanta, za katero je Josip Iličić odigral drugi polčas, je na zanimivi tekmi serie A s 3:2 premagala Udinese in se utrdila na mestih, ki vodijo v ligo prvakov. Tako je Kranjčan hitro moral pozabiti na ves adrenalin zadnjega reprezentančnega zbora z odmevno zmago proti Hrvaški in nato bolečima spodrsljajema v Rusiji ter zlasti na Cipru.

Naš as je tako prispeval viden delež k pomembni zmagi, blestela pa je Atalantina kolumbijska naveza: Luis Muriel je namreč dosegel dva gola in Duvan Zapata enega za zmago moštva Gian Piera Gasperinija.

To se je na dve točki približalo Milanu, ki je doma iztržil le neodločen rezultat proti Sampdorii. Kazalo je na zmago gostov na San Siru, ko je Fabio Quagliarella zadel v 57. minuti.

Toda kmalu zatem je drugi rumeni karton prejel Adrien Silva, Milančani pa so številčno prednost izkoristili šele v 87. minuti z zadetkom rezervista Jensa Pettra Haugeja. Rdeče-črni počasi izgubljajo sapo.

Torinski derbi brez zmagovalca

Član slovenske reprezentance Jasmin Kurtić je s Parmo gostoval pri Beneventu in z golom pomagal do točke (2:2). Kurtić je zadel v 55. minuti, ko je bil na pravem mestu ob odbitem strelu Mattie Banija in poravnal izid na 1:1.

Na tekmi med Genoo in Fiorentino (1:1) je slovenski reprezentant Miha Zajc za domače igral od 62. minute in osvojil točko.

Najbolj zanimivi tekmi z vrha lestvice sta v končnici sobotnega italijanskega sporeda. Mestni derbi v Torinu se je razpletel brez zmagovalca: Federico Chiesa je zabil vodilni gol za gostujoči Juventus, sledil je dvojček Antonia Sanabrie, za točko svojega moštva pa je v 79. minuti zadel Cristiano Ronaldo.

Vodilni Inter Samirja Handanovića pa je z golom Romeluja Lukakuja za zmago v Bologni naredil še en velik korak k osvojitvi scudetta po desetih letih.

Cristiano Ronaldo je v mestnem derbiju v Torinu zadel v 79. minuti za končnih 2:2. FOTO: Massimo Pinca/Reuters

Italijanska liga, 29. krog
Milan : Sampdoria 1:1 (Hauge 87.; Quagliarella 57.)
Atalanta : Udinese 3:2 (Muriel 19., 43., Zapata 61.; Pereyra 45., Stryger Larsen 71.)
Iličić je za Atalanto igral od 46. minute
Benevento : Parma 2:2 (Glik 23., Ionita 67.; Kurtić 55., Man 88.)
Kurtić je za Parmo igral od 46. minute
Genoa : Fiorentina 1:1 (Destro 13.; Vlahović 23.)
Zajc je za Genoo igral od 62. minute
Cagliari : Verona 0:2 (Barak 54., Lasagna 99.)
Lazio : Spezia 2:1 (Lazzari 56., Caicedo 88./11m; Verde 73.)
Napoli : Crotone 4:3 (Insigne 19., Osimhen 22., Mertens 34., Di Lorenzo 72.; Simy 25., 48., Messias 59.)
Sassuolo : Roma 2:2 (Traore 57., Raspadori 85.; Pellegrini 26./11m, Peres 69.)
Torino : Juventus 2:2 (Sanabria 27., 46., Chiesa 13., Ronaldo 79.)
Bologna : Inter 0:1 (Lukaku 32.)