Verratti zadel za zmago »azzurrov«

V Torinu je reprezentanco BiH v vodstvo popeljal Edin Džeko, vendar je sledil preobrat. Tudi Nemci in Belgijci s štirimi zmagami.
Fotografija: Marco Verratti je v 86. minuti zadel za veselje Italijanov. FOTO: Reuters
Marco Verratti je v 86. minuti zadel za veselje Italijanov. FOTO: Reuters

Edin Džeko je zgodaj popeljal reprezentanco Bosne in Hercegovine v vodstvo (32. minuta), ampak tri točke v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo so šle na račun Italije, ki ji je zmago v Torinu pristreljal Marco Verratti v 86. minuti. Izenačujoči zadetek je dosegel Lorenzo Insigne v 49. minuti.

Italija, ki je izpustila lansko SP v Rusiji, ima po štirih tekmah tako kot Nemčija in Belgija maksimalen izkupiček. Nemci so z 8:0 odpravili Estonce, Belgijci s 3:0 Škote. Armeniji je uspel podvig v Grčiji (3:2), Rusija je vpisala minimalno zmago z 1:0 proti Cipru, enako Madžarska proti Walesu. Islandija je z 2:1 premagala Turčijo.

Kvalifikacije se bodo nadaljevale septembra. Na EP, ki bo v 12 mestih v 12 državah, se je kot zmagovalka lige narodov edina že uvrstila Portugalska. Slovenija je v ponedeljek vpisala prvo zmago v Latviji.