Žan Vipotnik je zabil prvega, Kylian Mbappe 150. in 151.

V četrti tekmi v drugi francoski nogometni ligi je 21-letni Slovenec za Bordeaux pri zmagi z 2:0 dosegel gol za 1:0.
Fotografija: Žan Vipotnik je v igro vstopil na začetku drugega polčasa in v 47.minuti že datresel tekmečevo mrežo. FOTO: Twitter

Po nesrečnem štartu v drugem najmočnejšem razredu francoskega klubskega nogometa, ko je v prvi tekmi zapravil enajstmetrovko, je Žan Vipotnik naposled dosegel prvenec v dresu Bordeauxa. Za drugo ligaško zmago moštva iz atlantske obale je v minuli sezoni najboljši strelec 1. SNL zabil prvi gol v 47. minuti. Tekmo je začel kot rezervist. Bordeaux je premagal Amiens z 2:0 in je s sedmimi točkami na sedmem mestu »Ligue 2«.

Slovenski reprezentant je svoj prvi gol v sezoni dosegel na isti dan kot je prvega in drugega v tej sezoni največji zvezdnik francoskega nogometa Kylian Mbappe. Napadalec Paris St. Germaina je za prvo zmago francoskega prvaka pod taktirko trenerja Luisa Enriqueja v »Ligue 1« dosegel že 150. in 151. prvenstveni gol za pariški moštvo. PSG je premagal podprvaka Lens s 3:1. Strelec je bil še novinec iz Madrida Marco Asensio.

Kylian Mbappe je Lensu zabild va gola. FOTO: Alain Jocard/AFP