Za Ilko po drugem treningu več optimizma

Na zadnjem testu pred jutrišnjim smukom je bila najboljša Sofia Goggia, naši vodilni tekmovalki hitrih disciplin pa je pripadlo 12. mesto.
Fotografija: Ilka Štuhec se je na drugem treningu pred jutrišnjim smukom opazno približala najboljšim. FOTO: Joe Klamar/AFP

Italijanska alpska smučarka Sofia Goggia je bila najhitrejša na drugem treningu pred smukom za svetovni pokal v Zauchenseeju na Solnograškem, zdaj že tradicionalni januarski postaji tekmovalk v hitrih disciplinah. Na progi je dosegla čas 1:47,19, s čimer je bila za tri stotinke sekunde hitrejša od Čehinje Ester Ledecka. Slovenska predstavnica Ilka Štuhec je bila 12.

Mariborčanka je za današnjo najhitrejšo zaostala 1,57 sekunde in izboljšala tako čas kot tudi uvrstitev četrtkovega treninga, ko je bila 21. (+2,21).

Druga slovenska predstavnica Maruša Ferk Saioni je po 36. mestu dan prej tokrat zasedla 37. z zaostankom 3,31 sekunde.

Smuk v Zauchenseeju se bo začel v soboto ob 10.45, v nedeljo bo še superveleslalom (11.30).