Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Knjiga

Intelektualna svoboda je odvisna od materialnih stvari

V esejih Virginie Woolf in Marguerite Duras smo brali o možnostih preživljanja s pisanjem ter pisanju kot načinu preživetja.
Pisatelju urnika ne zapovedujejo niti »kokoši nesnice jutrišnjih fašizmov«, je zapisala Marguerite Duras. FOTO: Depositphotos
Pisatelju urnika ne zapovedujejo niti »kokoši nesnice jutrišnjih fašizmov«, je zapisala Marguerite Duras. FOTO: Depositphotos
11. 7. 2023 | 05:00
10:55

V nadaljevanju preberite:

Kaj potrebuje pisatelj ali pisateljica, da lahko piše, in kako to počne, ko ima pogoje za to? Virginia Woolf je v znamenitem eseju Lastna soba (1929) poudarila pomen finančnih pogojev za ustvarjanje; Marguerite Duras v svoji »lastni sobi« z naslovom Pisati zase, v samorefleksiji, odgovarja na obe vprašanji.

Kaj še je Virginia Woolf položila na srce svojim slušateljicam in občudovalkam na Univerzi v Oxfordu, kako si je življenje v lastni sobi uredila Marguerite Duras ter kako danes, zlasti pri nas, živijo ustvarjalke?

Prva knjiga je v prevodu Rape Šuklje iz leta 1998, a v pregledani, popravljeni in dopolnjeni izdaji izšla pri založbi *cf., esej Marguerite Duras pa v svežem prevodu Suzane Koncut pri LUD Literaturi.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine