Melissa Harrison je redna kolumnistka časnika
Times, tam vsak mesec objavi svoje zapiske o naravi, piše še za časnika
Guardian in
New Statesman in prilogo
Weekend FT, je pa tudi avtorica več romanov in publicističnih del, med temi je bila odlično sprejeta knjiga
Dež: štirje sprehodi v angleškem vremenu.

Melissa Harrison je šele na podeželju začela opažati letne čase. Foto David Stevens
Z zadnjim romanom,
Vsi med ječmenom, v katerem je postavila v ospredje nevarnosti nacionalizma in ksenofobnosti, je bila lani ena od nagrajenk nagrade Evropske zveze za literaturo, zanj je prejela tudi nagrado verige Waterstones za najboljšo žepno knjigo leta, roman je bil knjiga leta po izboru časnikov
Observer,
New Statesman in
Irish Times.
Zdaj je londonska založba Faber & Faber sporočila, da bo izdala njeno knjigo
Trmasta svetloba stvari. Urednica
Alexa von Hirschberg je novico pospremila z mnenjem, da sodi Melissa Harrison med najboljše avtorje o človekovem odnosu do narave, njen novi roman pa je poziv k ukrepanju, napisan v omamnem slogu, »ki bo spremenil vaš pogled na svet«.
Pisateljica v knjigi razgrinja doživetja, ki ji jih je prinesla selitev iz Londona, kjer je dve desetletji živela na podzemni železnici na poti v klimatizirano pisarno in nazaj domov. Malce bolj je začela okolje dojemati, ko si je omislila psa in morala na sprehod, ko pa se je preselila na podeželje v Suffolk, je šele začela opažati letne čase in tiho bogastvo narave.
Knjiga bo v elektronski obliki izšla oktobra letos, mesec kasneje tudi v tiskani.
Komentarji