Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Cinizem včasih dojemamo kot edino pristno stvar

Z režiserjem Petrom Petkovškom o predstavi Gospa Dalloway in o dveh delih osebnosti Virginie Woolf: Clarissi Dalloway in Septimusu Smithu.
V doktorski nalogi, ki jo opravlja na univerzi v Leedsu, se ukvarja s stičišči gledališča ter ekologije, okolja in podnebne krize. FOTO: Črt Piksi/Delo
V doktorski nalogi, ki jo opravlja na univerzi v Leedsu, se ukvarja s stičišči gledališča ter ekologije, okolja in podnebne krize. FOTO: Črt Piksi/Delo
2. 4. 2023 | 13:00
12:06

Peter Petkovšek (1986) je za slovenskega režiserja prehodil dokaj neobičajno pot. Na ljubljanski filozofski fakulteti je diplomiral iz primerjalne književnosti in francoščine ter nato vpisal gledališko usmerjen magisterij. Najprej v Londonu, nato še v New Yorku. Predlani se je s predstavo Klinc v SLG Celje prvič predstavil na slovenskih odrih, letos pa si je v SNG Drama Ljubljana v njegovi režiji mogoče ogledati Gospo Dalloway, ki jo je po motivih istoimenskega romana Virginie Woolf napisal hrvaški dramatik Tomislav Zajec.

»Včasih se mi zdi, da smo že dosegli raven, ko kot edino pristno stvar dojemamo cinizem. Vse, kar temelji na čustvih, se nam zdi že preveč. Zdi se mi, da se je iz tega »zatočišča« težko izviti. Kako skozi cinizem priti nazaj do, recimo temu, pristnih čustev, je zapleteno vprašanje,« je med drugim povedal v intervjuju.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine