Seniorsko organizacijo Gibanja Svoboda bo vodil Bojan Čebela

Novoizvoljeni predsednik seniorske organizacije Gibanje Svoboda Seniorji je izpostavil pomen medgeneracijskega sodelovanja.
Fotografija: Predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič je danes pripravila v DZ posvet Za boljšo prihodnost starejših in upokojencev. FOTO: Blaž Samec/Delo
Odpri galerijo
Predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič je danes pripravila v DZ posvet Za boljšo prihodnost starejših in upokojencev. FOTO: Blaž Samec/Delo

Stranka Gibanje Svoboda je, kot smo napovedali, formalno ustanovila seniorsko organizacijo stranke Gibanje Svoboda Seniorji. Za predsednika so izvolili poslanca Bojana Čebelo, ki med prioritetami izpostavlja medgeneracijsko sodelovanje. Predsednik stranke Robert Golob je poudaril, da z ustanovitvijo platforme dajejo glas in avtonomijo starejšim.

Bojan Čebela je zagotovil, da imajo člani platforme izkušnje, ki jih bodo uspešno implementirali v program, tega pa bodo oblikovali in predstavili v prihodnjih dneh. FOTO: Osebni arhiv
Bojan Čebela je zagotovil, da imajo člani platforme izkušnje, ki jih bodo uspešno implementirali v program, tega pa bodo oblikovali in predstavili v prihodnjih dneh. FOTO: Osebni arhiv
Novoizvoljeni predsednik seniorske organizacije Gibanje Svoboda Seniorji je v izjavi za medije po ustanovitvenem kongresu izpostavil pomen medgeneracijskega sodelovanja. »Mislim, da smo edini, ki smo problem starostnikov naslovili tako s stališča mladih kot starih. To politiko bomo gojili tudi v prihodnje. Medgeneracijsko sodelovanje je neizbežno, skrb drug za drugega je naša prva prioriteta,« je poudaril Čebela. Zagotovil je, da imajo člani platforme izkušnje, ki jih bodo uspešno implementirali v program, tega pa bodo oblikovali in predstavili v prihodnjih dneh.

Zagotovil je tudi, da bo platforma pri oblikovanju politik popolnoma avtonomna, glede morebitnega sodelovanja s stranko Desus pa je odgovoril, da so odprti »za vsako konstruktivno sodelovanje«, razen s tistimi, »ki v vrste upokojencev sejejo nemir, nezaupanje in sovraštvo«.

Na vprašanje, ali to pomeni, da sodelovanja z ljudsko iniciativo Glas upokojencev, ki jo vodi Pavel Rupar, ne bo, je odgovoril, da »ni nič izključeno, če se situacija spremeni in se spozna, da ta pot ni prava«.

»Z ustanovitvijo platforme Gibanje Svoboda Seniorji dajemo avtonomijo in glas vsem starejšim znotraj Gibanja Svoboda, zato da vse izzive starajoče se družbe naslovimo primarno skoznje,« pa je poudaril predsednik stranke Robert Golob. Premier upa na tvorno sodelovanje s seniorsko organizacijo, »da bomo dobili čim več konstruktivnih predlogov in idej, kako izboljšati položaj starejših v naši družbi«.

Golob je poudaril, da je pred nami zelo pomembno obdobje, ko se bodo usklajevali zdravstvena in pokojninska reforma ter zakon o dolgotrajni oskrbi, zaradi teh treh izjemno pomembnih vprašanj, ki prihajajo v prihodnjih mesecih, pa je toliko bolj pomembno, da je znotraj stranke oblikovana skupina, ki bo imela ideje in konkretne odgovore na ta vprašanja. »Želimo si, da so starejši aktivno vključeni pri oblikovanju vsebin, ki se njih najbolj tičejo,« je pojasnil.

Če hočemo kot družba biti uspešni, se moramo vsi skupaj zavezovati spoštljivemu dialogu, je dodal premier. »Kdor tega preprostega dejstva ne zna ali ne more sprejeti, se ne more prodajati, kot da želi ljudem dobro,« je poudaril.

Po Golobovih besedah je skrb za starejšo generacijo ves čas prisotna v delovanju vlade. »To kažejo vsi rezultati in tudi zaupanje ljudi,« je poudaril.

Dodal je še, da so v stranki Gibanje Svoboda odprti za povezovanje s tistimi, ki živijo enake vrednote. To velja tudi za morebitno sodelovanje s stranko Desus. Pogovori z Desusom, kot je dejal, so bili nekaj časa intenzivni, v nekem trenutku pa so se v Gibanju Svoboda odločili, da je bolje, da gredo po samostojni poti.

Preberite še:

Komentarji: