Na Kitajskem je bil terorizem vedno širok pojem, zdaj se njegove konotacije spreminjajo v vzajemno protislovje.

Galerija
Podpredsednico Združenja za podporo domoljubnemu demokratičnemu gibanju Kitajske, odvetnico Chow Hang-tung, so iz njenega urada odpeljali ob 8. uri. FOTO: Tyrone Siu/Reuters
V nadaljevanju preberite:
Sestava nove prehodne vlade v Kabulu daje vedeti, da bo zanjo prednostna naloga zagotovitev politične prevlade in popolnega nadzora v državi, ne pa izpolnjevanje pričakovanj mednarodne skupnosti. Tako so najnovejšo potezo afganistanskih talibov raztolmačili kitajski politični analitiki.
Na enak način so demokratično usmerjeni aktivisti obrazložili ukrepanje kitajske oblasti v Hongkongu, kjer si, kot pravijo nekateri od njih (ki bi radi ostali anonimni), vodstvo v Pekingu prizadeva predvsem za zagotovitev politične prevlade in popolnega nadzora, ne pa za izpolnitev zahodnih pričakovanj.
Še več, pravijo Hongkonžani, Kitajska odkrito podpira radikalne islamiste, ki so v številnih državah uvrščeni na seznam teroristov, hkrati pošilja pred sodišče hongkonške aktiviste ter jim izreka zaporne kazni zaradi spodkopavanja državnega sistema, kar naj bi počeli z elementi terorizma. Kje je tu logika, se sprašujejo.
Komentarji