Domen Dornik na EP nekoliko razočaran

Edini slovenski triatlonec v Glasgowu je zasedel 32. mesto, evropski prvak je postal Francoz Pierre Le Corre.
Fotografija: Domen Dornik je za dvajseterico zaostal minuto. FOTO: TZS
Domen Dornik je za dvajseterico zaostal minuto. FOTO: TZS

Glasgow – Po poškodbi Eve Skaza je bil na evropskem prvenstvu v triatlonu v Glasgowu edini slovenski zastopnik Domen Dornik, ki je zasedel 32. mesto, za francoskim zmagovalcem Pierrom Le Correjem pa zaostal štiri minute in 43 sekund. V parku Strathclyde je iz vode prišel kot 48., nato pa v kolesarskem in tekaškem delu pridobil nekaj mest. Za dvajseterico je zaostal minuto. Na stopničke sta se povzpela še Španec Fernando Alarza, ki je zaostal enajst sekund, in Belgijec Marten van Riel s 23 sekundami zamude, tik pod njimi pa je praznih rok ostal prvi favorit in olimpijski zmagovalec, Britanec Alistair Brownlee.