Kolikokrat sta se za pariški naslov pomerila Roger Federer in Rafael Nadal?

Tokrat v našem kvizu preizkus znanja iz evropskega prvenstva v nogometu, Roland-Garrosa in kolesarstva.
Fotografija: Nesporni kralj Roland-Garrosa je Španec Rafael Nadal. FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters

1. Medtem ko odštevamo do štarta evropskega prvenstva v nogometu, ki ga bodo igrali domala po vsej Evropi, od Seville do Bakuja, se je pred 25 leti začelo evropsko prvenstvo v Angliji. Nogomet je bil vrhunski, bilo je to obdobje Paula Gascoigna, Jürgna Klinsmanna, novega češkega vala in napovedovanih francoskih zmag z Zinedinom Zidanom. Katera trditev za Anglijo '96 ne drži?
  • A) Prvič je nastopila Hrvaška.
  • B) Prvič je nastopila ZRJ.
  • C) Prvič je nastopilo 16 ekip.

2. Natanko pred 10 leti je globalni teniški as Rafael Nadal osvojil že svoj šesti zaporedni naslov zmagovalca odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu. Povsem za konec je ugnal velikega tekmeca, kolega in prav tako globalnega zvezdnika Rogerja Federerja, od katerega pa je bil tudi že pred tem boljši. Kolikokrat sta se Španec in Švicar med seboj pomerila v pariškem finalu?
  • A) dvakrat
  • B) štirikrat
  • C) šestkrat

3. Na včerajšnji dan leta 1986 smo v časopisu Delu poročali o veliki predstavi slovenskih kolesarjev na tedaj izjemno zanimivi dirki po Avstriji. Slovenski kolesar je bil prvič dotlej zmagovalec prestižnega gorskega cilja na Velikem Kleku (Grossglocknerju). Kdo je med našimi aduti takrat uprizoril ta podvig?