Kot zadnja letalo za Tokio ujela Klara Lukan

Na seznamu za prihajajoče olimpijske igre na Japonskem zdaj 41 slovenskih športnikov in športnic.
Fotografija: Klara Lukan je prav danes potrdila olimpijsko normo v teku na 5000 metrov. FOTO: Tanja Jakše Gazvoda
Odpri galerijo
Klara Lukan je prav danes potrdila olimpijsko normo v teku na 5000 metrov. FOTO: Tanja Jakše Gazvoda

Člani izvršnega odbora Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) so potrdili potnike za prihajajoče olimpijske igre v Tokiu (med 23. julijem in 8. avgustom). Kot zadnja se je naši reprezentanci pridružila atletinja Klara Lukan, ki je prav danes potrdila olimpijsko normo v teku na 5000 metrov.

Na seznamu za Tokio je tako zdaj 41 slovenskih športnikov in športnic, vstopnico za nastop na največji športni prireditvi pa si lahko ob peščici, ki čaka na morebitna posebna vabila, priigra še naša moška košarkarska reprezentanca, ki se v teh dneh meri na kvalifikacijskem turnirju v Litvi.

ATLETIKA
Uvrščeni na igre: Maja Mihalinec Zidar, Tina Šutej, Maruša Mišmaš Zrimšek, Kristjan Čeh, Luka Janežič, Anita Horvat, Klara Lukan
Kandidati: Lia Apostolovski, Maruša Černjul, Žan Rudolf, Neja Filipič, Nejc Pleško

DALJINSKO PLAVANJE
Uvrščena na igre: Špela Perše

RITMIČNA GIMNASTIKA
Uvrščena na igre: Jekaterina Vedenejeva

GOLF
Uvrščena na igre: Pia Babnik
Kandidatka: Ana Belac (rezerva za igre in čaka na morebitne odpovedi tekmic)

GORSKO KOLESARSTVO
Uvrščena na igre: Tanja Žakelj

JADRANJE
Uvrščeni na igre: Tina Mrak in Veronika Macarol (razred 470), Žan Luka Zelko (laser)

JUDO
Uvrščeni na igre: Maruša Štangar, Kaja Kajzer, Tina Trstenjak, Klara Apotekar, Ana Velenšek, Adrian Gomboc

KAJAKAŠTVO NA DIVJIH VODAH
Uvrščeni na igre: Peter Kauzer (K1), Benjamin Savšek (C1), Alja Kozorog (C1), Eva Terčelj (K1)

KAJAKAŠTVO NA MIRNIH VODAH
Uvrščeni na igre: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman (K2)

KOLESARSTVO
Uvrščeni na igre: 4 kolesarji (kandidati so Tadej Pogačar, Primož Roglič, Jan Polanc, Jan Tratnik) in 1 kolesarka (Eugenia Bujak)

KOŠARKA
Kandidati: Slovenija ta teden nastopa v kvalifikacijah v Kaunasu.

LOKOSTRELSTVO
Uvrščen na igre: Žiga Ravnikar

NAMIZNI TENIS
Uvrščeni na igre: Darko Jorgič, Bojan Tokić, Deni Kožul in Peter Hribar

PLAVANJE
Uvrščena na igre: Katja Fain, Janja Šegel
Kandidatke: Neža Klančar, Tjaša Vozel (do 4. julija bo Mednarodna plavalna zveza na osnovi dosežkov poslala posebna povabila)

PLEZANJE
Uvrščeni na igre: Janja Garnbret, Mia Krampl

STRELSTVO
Uvrščena na igre: Živa Dvoršak

TEKVONDO
Uvrščen na igre: Ivan Trajković

TENIS
Kandidatka za nastop na igrah: Kaja Juvan (kot rezerva čaka na morebitno odpoved tekmic).

Olimpijske igre Tokio Foto Oks
Olimpijske igre Tokio Foto Oks

Komentarji: