
Postanite naročnik | že od 14,99 €

Judoistka Andreja Leški je na grand slamu v Bakuju osvojila tretje mesto v kategoriji do 63 kilogramov. S tem je dopolnila uspeh Maruše Štangar, ki je bila tretja v petek. Petindvajsetletna Leškijeva, najvišje uvrščena slovenska judoistka na na lestvici Mednarodne judo zveze, je bila v prvem krogu prosta, v drugem pa je premagala Turkinjo Ayten Yeskan.
V zadnjem krogu jo je ugnala Japonka Utana Terada, tako da je Slovenka šla v repašaž. V tem je premagala Azerbajdžanko Ajtaj Gardašhanli in Britanko Lucy Renshall ter prišla do brona. Zadnji dan tekmovanja bo nastopila še Metka Lobnik (do 78 kg).
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
Komentarji