Strollu drugi trening, prihaja ohladitev

V nedeljo VN Velike Britanije v Silverstonu, okuženega Sergia Pereza bo zamenjal Nico Hülkenberg.
Fotografija: Lance Stroll je bil najhitrejši na drugem treningu. FOTO: AFP
Lance Stroll je bil najhitrejši na drugem treningu. FOTO: AFP

Kanadski dirkač v formuli 1 Lance Stroll (Racing Point) je bil najhitrejši na današnjem drugem prostem treningu pred nedeljsko dirko za VN Velike Britanije v Silverstonu. Drugo mesto je zasedel Tajec Alexander Albon (Red Bull), tretje pa Finec Valtteri Bottas (Mercedes).

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), šestkratni svetovni prvak in trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, je v zahtevnih vremenskih razmerah in 35 stopinjah Celzija zasedel peto mesto, Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) pa je drugi trening zavoljo tehničnih težav končal na skromnem 18. mestu.

Verstappen začel najhitreje

Na današnjem prvem prostem treningu je bil najhitrejši nizozemski dirkač moštva Red Bull Max Verstappen, za njim sta se uvrstila Hamilton in Stroll.

Max Verstappen je začel najhitreje. FOTO: Reuters

V soboto bo na sporedu še en prosti trening in kvalifikacije za nedeljsko dirko, ki se bo začela ob 15.10. Vremenoslovci za nedeljo napovedujejo za okoli 15 stopinj Celzija nižje temperature.

S koronavirusom okuženega Sergia Pereza (Racing Point) bo zamenjal Nico Hülkenberg.