Kojoti kar šestkrat v štirih dvobojih zadeli z igralcem manj (VIDEO)

Hokejisti Arizone so zmagali petič zapovrstjo, po vodstvu s 3:0 so se proti Carolini reševali v podaljšku.
Fotografija: Mož odločitve v podaljšku je bil Avstrijec Michael Grabner. FOTO: Joe Camporeale/Reuters

Phoenix – Potem ko so hokejisti Arizone slabo, z dvema zmagama in petimi porazi, odprli novo sezono NHL, so jo nadaljevali odlično in so ta hip s petimi zaporednimi uspehi celo najbolj vroče moštvo lige. Sinoči so se jim resda na domači ledni ploskvi dvorane Gila River Arena tresle hlače v dvoboju s Carolino (4:3), a so se vendarle veselili po zaslugi Avstrijca Michaela Grabnerja, ki je končni izid postavil v 77. sekundi podaljška. Gostje so morali na kolena še tretjič zapovrstjo, čeprav so povsem gospodarili na ledu.

Kar 51 strelov poražencev

To dokazuje tudi razmerje sproženih strelov, kar 51:25 v njihovo korist – v drugi tretjini 17:7, v tretji pa kar 23:5. To je bilo dovolj, da so po zaostanku z 0:3 izvlekli podaljšek, popolnega zasuka pa vendarle niso zrežirali. Kojotom so pravzaprav zadostovale zgolj tri minute in tri četrt v drugi polovici prvega dela, ko so zadeli kar trikrat, pri vseh treh golih pa je kot podajalec sodeloval prekaljeni 33-letni branilec Alex Goligoski. Mrežo Caroline je načel Brad Richardson ob igralcu manj na ledu, kar je bil – zanimivo – že šesti tovrstni zadetek Arizone v zadnjih štirih obračunih.