Washington premočan za Anžeta Kopitarja in njegove kralje

Los Angeles je doma izgubil z 1:3 in je ostal na zadnjem mestu zahodne konference.
Fotografija: Anže Kopitar (levo) in LA Kings so bili nemočni proti prvaku NHL iz sezone 2017/18 Washingtonu. FOTO: AFP

Vodilno moštvo vzhodne konferenc v NHL Washington je tudi na gostovanju v Kaliforniji pri Los Angelesu potrdilo, da je ta trenutek najboljše. S 3:1 je premagalo Anžeta Kopitarja, ki je igral 21 minut, in njegove kralje. Dvakratni prvaki NHL so z osemnajstimi porazi in enajstimi zmagami na dnu lestvice v zahodni konferenci.

Domačega vratarja Jonathana Quicka je že v peti minuti načel John Carlson, ki je vodstvo povišal v 14. minuti. je v 44. minuti vlil nekaj upanja v domači tabor, a je vse neznanke o zmagovalcu v predzadnji minuti  razblinil Tom Wilson.

Washingtonov branilec Carlson je dosegel stoti gol v NHL. Los Angeles je izgubil izgubil tretjič na zadnjih štirih tekmah.