Čančar zadel zadnjo trojko na tekmi

Denver s slovenskim reprezentantom gladko ugnal tekmece iz San Antonia.
Fotografija: Vlatko Čančar je dobro izkoristil nekaj zadnjih minut, ko je igral za Denver. FOTO: Voranc Vogel/Delo

Priložnost za igro v severnoameriški ligi NBA je znova dobil slovenski reprezentant Vlatko Čančar. Koprčan je skromno minutažo (odigral je pet minut, v igro je vstopil ob koncu zadnje četrtine) sicer dobro izkoristil. V statistiko je vpisal dva skoka ter zadel zadnjo trojko na tekmi doma za Denver Nuggets, ki so s 126:101 odpravili San Antonio Spurs.

Čančar je vstopil v igro, ko zmaga Denverja ni bila več ogrožena.

Bones Hyland je dosegel 24 točk, Nikola Jokić jih je dodal 21, ob kar 60-odstotnem metu iz igre košarkarjev Denverja.

»Imamo zelo nesebično ekipo in nocoj smo naredili nekaj dobrih stvari,« je dejal trener zmagovalcev Michael Malone, potem ko je Denver vpisal rekordnih 37 asistenc v sezoni: »Tako sem vesel, da igramo dobro doma. Lani nismo bili preveč dobra domača ekipa. Sezona se ni še niti dobro začela, mi pa imamo že štiri domače zmage.«

Naslednjič bodo Čančar in soigralci nastopili v noči na torek, prav tako proti San Antoniu, a takrat na tujem.