Čančarjevih 5 točk ob zmagi nad Portlandom

Denver je bil na pripravljalni tekmi s 126:95 boljši od Portlanda, Vlatko Čančar je igral 5 minut.
Fotografija: Nikola Jokić je bil zelo razigran, do trojnega dvojčka sta mu zmanjkali dve asistenci. FOTO: Kyle Terada/Usa Today Sports

Košarkarji Denverja so ponoči na pripravljalni tekmi visoko premagali Portland s 126:95. Na parket je stopil tudi Vlatko Čančar in v 5 minutah dosegel 5 točk.

Denver si je ključno prednost priigral že v prvi četrtini, ki jo je dobil za 17 točk (41:24), tako da je mirno nadzoroval preostanek tekme.

Pred zadnjimi 5 minutami in 34 sekundami, ko je bil na semaforju izid 108:86, je v igro vstopil tudi Čančar. Slovenski košarkar je zadel oba meta iz igre, najprej je bil uspešen pri metu za tri točke, nato pa je še zabil po asistenci Facunda Campazza.

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Paul Milsap (18), Nikola Jokić je bil zelo razigran in sta mu le 2 asistenci zmanjkali do trojnega dvojčka (12 točk, 11 skokov, 8 asistenc), pri poražencih pa je bil prvi strelec Robert Covington s 15 točkami.

Trojka Čančarja

Zabijanje Čančarja

Jamesu in Davisu nizka minutaža proti Phoenixu

Aktualni prvaki Los Angeles Lakers so bili v gosteh s 112:107 boljši od Phoenixa.

Prva zvezdnika Jezernikov LeBron James in Anthony Davis sta tekmo začela v prvi petorki, a nista bila deležna visoke minutaže. James je v slabih 15 minutah dosegel 11 točk, Davis pa v 17 minutah 10 točk. Med njunimi soigralci je bil najboljši strelec je bil Kyle Kuzma s 23 točkami.

Pri Phoenixu je bil najbolj razigran Deandre Ayton z 21 točkami.