Dallas v vse večjih težavah, prekipeva tudi Luki Dončiću

Teksaški košarkarji v NBA nizajo poraze, petega jim je prizadejal Phoenix. Mladi Ljubljančan dosegel 29 točk, Miamijev zvezdnik Goran Dragić pa še ni nared.
Fotografija: Luki Dončiću in Dallas ne gre vse po načrtih. V petem zaporednem porazu je Ljubljančan prejelt udi tehnično napako. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Niz porazov košarkarjev Dallasa v NBA je podaljšal še Phoenix. V American Airlines Centru je bil boljši s 111:105. Luka Dončić je v drugem polčasu dosegel 22 točk od skupnih 29 točk, 18 v tretji četrtini, dvoboj pa zaokrožil še z osmimi skoki in sedmimi podajami. Dallas je izgubil petič zapored, čez 48 ur pa se bo še tretjič v sezoni pomeril s Phoenixom, ki je zmagal obe tekmi.

»Bili smo nekoliko utrujeni,«« je po tekmi dejal Dončić, ki se je skupaj z moštvom po porazu na gostovanju v Utahu vrnil šele zgodaj v soboto, le 16 ur pred tekmo s Phoenixom. »Trdo smo garali, na koncu pa imeli nekaj smole,« je povedal Ljubljančan, ki se je v drugi četrtini znesel nad sodnikom in si prislužil tehnično napako.

Miami brez Dragića, a z Butlerjem do sedme zmage

Goran Dragić še ni bil nared, a je Miami le prekinil niz petih porazov, potem ko je na domačem parketu s 105:104 premagal Sacramento. Jimmy Butler je vrnitev po desetih tekmah zaradi protokola ob covidu-19 začinil s 30 točkami, sedmimi skoki in osmimi podajami. Svojo NBA statistiko je dopolnil s preseženo mejo 10.000 točk,in odločilnim košem 42 sekund pred koncem.

Veliki dvoboj v Bostonu pripadel LA Lakers

Prvič v sezoni sta se pomerila največja Boston in LA Lakers. Košarkarji iz Los Angelesa so bili v gosteh boljši s 96:95. Boston je v zadnji četrtini zapravil prednost sedmih točk. Gostje so si odločilno prednost priigrali, ko je Dennis Schröder 100 sekund pred koncem dosegel koš in zadel še dodatni prosti met za vodstvo s 96:89. Potem niso več dosegli koša.

Prvi strelec tekme je bil Jayson Tatum s 30 točkami. Anthony Davis je bil s 27 točkami in 14 skoki najboljši pri LA Lakers, LeBron James je dosegel 21 točk.

Izidi NBA –

Dallas : Phoenix 105:111 (Dončić 29 – met 22:12, za tri 7:3, 8 skokov in 7 podaj v 33 minutah, Hardaway Jr. 19; Paul 29 in 12 podaj, Ayton 18 in 17 skokov).
Miami : Sacramento 105:104 (Butler 30, Adebayo 18 in 13 skokov, Herro 15; Fox 30, Hield 18).
Chicago : Portland 122:123 (Markkanen 31, LaVine 26, White 20; Lillard 44, Kanter 22 in 11 skokov).
Charlotte : Milwaukee 126:114 (Hayward in Ball po 27; G. Antetokounmpo 34 in 18 skokov, Holiday 21).
New Orleans : Houston 112:126 (Williamson 26, Ingram in Bledsoe po 15; Wood 27, Oladipo 20).
Boston : LA Lakers 95:96 (Tatum 30, Brown 28, Theis 14; Davis 27 in 14 skokov, James 21, Harrell 16, Schröder 12).
San Antonio : Memphis 112:129 (White 18, Murray 15, Aldridge 14; Melton 20, Morant 19 in 11 podaj, Anderson 16).
Golden State : Detroit 118:91 (Curry 28, Wiggins 20; Grant 18, Jackson 17).