Dallas z Dončićevo tresočo roko izgubil v Houstonu

V lokalnem dvoboju že drugi poraz v sezoni najboljšega teksaškega moštva, ki je imel moštven slab večer. V derbiju drugi Phoenix boljši od prvega Utaha.
Fotografija: Luka Dončić in drugi Dallasovi košarkarji morajo čim prej pozabiti gostovanje v Houstonu. FOTO: Michael Wyke/Usa Today Sports

Teksaški dvoboj najslabšega in najboljšega je pripadel prvemu. Houston, ki ima le zmago več od najslabšega moštva v NBA Minnesote (14:13), je primazal zaušnico Dallasu in ga premagal s 102:93. Daleč od svoje ravni je bil tudi Luka Dončić, ki je sicer dosegel spoštljivih 23 točk in devet skokov, toda ob metu 26:9 in trojkah 9:1 pokazal, da je prelahko šel v tekmo, ki bo jo Dallas moral spremeniti v 29. zmago, da bi še bolj zadihal za ovratnik šestouvrščenemu v zahodni konferenci Portlandu (30 zmag).

Po odhodu Jamesa Hardna je Houston tako rekoč razpustil moštvo. Odšli so vsi najvidnejši košarkarji P.J. Tucker, Victor Oladipo, DeMarcus Cousins in ta teden še Ben McLemore, ki je okrepil LA Lakerse.

»Najbolj srečen sem bil, ko sem videl iskro v očeh vseh igralcev. Doživeli že veliko težkih trenutkov, a danes so fantje uživali na parketu, v končnici smo bili zelo zbrani,« je bil vesel trener Houstona Stephen Silas.

Dallas je po ponedeljkovi predstavi sezone, ko je premagal vodilni Utah, uprizoril še najslabšo. V zadnjo četrtino je šel z zaostankom enajstih točk in prebujenim Dončićem, ki je dve minuti in pol pred koncem izenačil na 89:89. Toda v končnici je bil Houston spet bolj zbran in natančen.

Organizator Houstonove igre John Wall je bil najboljši igralec, zbral je 31 točk in 7 podaj. Houston je v tej sezoni dosegel dve zmagi proti Dallasu.

Dončić je bo nemoči izkazal jezo tako, da je ob zadnji minuti odmori vrgel bidon s pijačo na tla. Dallasu ni zadostovala niti vrnitev Latvijca Kristapsa Porzingisa, ki po poškodbi zapestja izenačil Dončićev strelski učinek 23 točk in dodal še 12 skokov. A Dallas je imel le 37,9 odstoten met iz igre, od 39 vrženih trojk jih je zadel le deset 10 trojk – 25,6 odstotkov.

Kwvin Durant: kdor zna, zna

Brooklyn je premagal New Orleans s 139:111. Dvoboj je zaznamovala vrnitev Kevina Duranta po 23 tekmah. V igro je vstopil sredi druge četrtine in takoj pokazal iz kakšnega testa je. Zvezdnik je v svoji 868. tekmi v NBA brez naprezanja dosegel 17 točk, sedem skokov in pet podaj v 19 minutah.

»Pričakoval sem, da bom hitro ujel ritem igre. Nisem prav nič taktiziral,« se je pohvalil Durant, ki je izpustil celotno minulo sezono zaradi poškodbe ahilove tetive.

James Harden je zaradi poškodbe dvoboj spremljal s klopi.

Kevin Durant se je vrnil v ritem tekem po 13. februarju. FOTO: Elsa/AFP

V derbiju je drugovurščeni Phoenix v podaljšku strl vodilni Utah. Niti 41 točk ob metu 35:16 Donovana Mitchella ni bilo dovolj, pri Phoenixu sta bila razpoložena Devin Booker (35) in Chris Paul (29).

Izidi, NBA

Houston : Dallas 102:93 (Wall 31, Wood 22, Porter 14, Olynyk 10 in 18 skokov, Brown 9, Tate 8, Augustin in Bradley po 3, Martin 2; Dončić 23 – met iz igre 26:9, za tri 9:1, 9 skokov in 5 podaj v 37 minutah, Porzingis 23 in 12 skokov, Hardaway 18, Brunson 14, Finney Smith 9 , Powell 3, Melli 2, Richardson 1).
Orlando : Washington 116:131
Indiana : Minnesota 141:137
Boston : New York 101:99
Brooklyn : New Orleans 139:111
Atlanta : Memphis 113:131
Oklahoma : Charlotte 102:113
Denver : San Antonio 106:96 (Jokić 25, 10 podaj in 9 skokov, Vlatko Čančar 0 – met iz igre 1:0 v 4 minutah).
Phoenix: Utah 117:113