Jezerniki pokvarili božični debi Dončića, Dragić uspešen z Miamijem

Aktualni prvaki nadigrali Dallas s 138:115, Miami boljši od New Orleansa s 111:98.
Fotografija: Luka Dončić je bil s 27 točkami prvi strelec Dallasa v Staples Centru. FOTO: Jayne Kamin-Oncea/Usa Today Sports

Slovenskemu zvezdniku Luki Dončiću njegova prva božična tekma v ligi NBA ne bo ostala v lepem spominu. Njegov Dallas je namreč visoko izgubil na gostovanju pri aktualnih prvakih Los Angeles Lakers s 115:138 in doživel še drugi poraz v sezoni.

Ljubljančan je imel znova vidno vlogo na parketu, saj je bil s 27 točkami prvi strelec Dallasa, v svoji statistiki pa je imel še 7 asistenc in 4 skoke.

A to je bilo premalo za uspeh nad Jezerniki, ki so dobili prav vse četrtine in v vseh dosegli najmanj 30 točk, v svojih vrstah pa so imeli celo kopico razpoloženih igralcev. Anthony Davis je vknjižil 28 točk, LeBron James je imel 22 točk, 10 asistenc in 7 skokov, Montrezl Harrell​ je dodal 22 točk.

Košarkarji Dallasa so dobro začeli tekmo in povedli s 7:2, a Los Angeles je hitro odgovoril z devetimi zaporednimi točkami (11:7). Nato so bili znova na potezi gostje, ki so po trojki Dwighta Powella vodili z 12:11, domačini pa jim niso ostali dolžni, nanizali so sedem zaporednih točk (18:12). Jezerniki od tega trenutka dalje niso več zaostajali, izid četrtine je s polaganjem in svojo osmo točko postavil Dončić (30:33).

Gostje iz Dallasa so tudi v drugi četrtini dihali za ovratnik svojim tekmecem. Potem ko so se ti z delnim izidom 11:3 odlepili na dvomestno prednost (51:41), so ti pravočasno ustavili njihov nalet in imeli dobre tri minute pred polčasom le pet točk zaostanka (50:55). Zadnje dejanje je pripadlo domačim, Kyle Kuzma je zadel trojko za prednost +12 (69:57).

V tretji četrtini se je razigral Dončić in zgolj v tem delu tekme dosegel 12 točk. A gostom ni uspelo zmanjšati visoke prednosti Jezernikov, ki ni bila nikoli manjša od 11 točk. Dallas je pred zadnjo četrtino zaostajal za 14 (85:99), Dončić pa je bil že pri 23 točkah.

Gostujoči košarkarji so v zadnjih 12 minutah premogli še en povratek, osem minut pred koncem so imeli 9 točk zaostanka (97:106), nato pa so Jezerniki stopili na plin in zrežirali niz 10:3 (116:100), po šestih minutah nadaljevanja pa je bila prednost že velikanskih 20 točk (130:110) in zmagovalec je bil odločen.

Vrhunci Luke Dončića proti Los Angelesu

Dragić z vidno vlogo ob zmagi Miamija

Liga NBA je na božični dan ponudila vrhunsko košarko tudi evropskim privržencem te igre, ki so lahko uživali v mojstrovinah številnih asov v normalnem terminu tekme. Košarkarji Miamija so zasluženo premagali New Orleans (111:98), med najvidnejšimi posamezniki tekme pa je bil tudi slovenski legionar Goran Dragić.

Vročica je bila boljša v treh četrtinah, dobila je prvi in zadnjo. V taboru finalistov minule sezone velja izpostaviti tudi Dragića. Ljubljančan je dosegel več mojstrskih košev po zanj značilnih prodorih, ob tem pa je uspešno pošiljal v ogenj soigralce. Evropski prvak se je ustavil pri 18 točkah, 9 asistencah in dveh skokih ter 4 ukradenih žogah v 27 minutah igre v majici Miamija.

Moštvo s Floride bo igralo naslednjo tekmo v noči iz torka na sredo (1.30), zadnji letošnji dvoboj pa bo odprlo natančno 24 ur pozneje, torej 31. decembra ob 1.30 po slovenskem času.

Vrhunci Gorana Dragića proti New Orleansu

Čančar obsedel na klopi

Denver Nuggets so na domačem parketu izgubili proti Los Angeles Clippers s 108:121.

Pri gostiteljih je Nikola Jokić tekmo končal z 24 točkami, 10 asistencami in 9 skoki, Jamal Murray je dosegel 23 točk, slovenski košarkar Vlatko Čančar pa ni dobil priložnosti.

V vrstah Los Angelesa je bil najbolj razpoložen Paul George s 23 točkami, Kawhi Leonard jih je dodal 21.
Nikoli Jokiću je do trojnega dvojčka manjkal le en skok. FOTO: Matthew Stockman/AFP

Brooklyn melje naprej

Košarkarji Brooklyna so bili zelo prepričljivi tudi na svoji drugi tekmi, na kateri so v gosteh premagali Boston s 123:95.

Pri zmagovalcih sta bila znova zelo razigrana glavna zvezdnika, Kyrie Irving je dosegel 37 točk, 8 asistenc in 6 skokov, Kevin Durant pa 29 točk, 4 skoke in 3 asistence.

Pri Bostonu je bil prvi strelec Jaylen Brown s 27 točkami.

Rezultati lige NBA
Miami Heat - New Orleans Pelicans 111:98 (Dragić 18 točk, 9 asistenc, 4 ukradene žoge v 27 minutah za Miami)
Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 138:115 (Dončić 27 točk, 7 asistenc in 4 skoki v 34 minutah za Dallas)
Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 108:121 (Čančar ni igral za Denver)
Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 138:99
Boston Celtics - Brooklyn Nets 95:123