Krka se spogleduje z osmo lovoriko

Novomeški košarkarji so bili v tretji finalni tekmi lige Nova KBM v Tivoliju s 83:67 boljši od Petrola Olimpije.
Fotografija: Novomeščani so zmajem vzeli mero v Tivoliju. Foto Roman Šipić/Delo
Novomeščani so zmajem vzeli mero v Tivoliju. Foto Roman Šipić/Delo

Ljubljana – Košarkarji Krke so le še zmago oddaljeni od osmega naslova državnih prvakov, prvega po sezoni 2013/14. V tretjem dvoboju finalne serije lige Nova KBM so se dokopali do »brejka« in branilce ligaške lovorike, igralce Petrola Olimpije, na njihovem (tivolskem) parketu odpravili brez pretiranih preglavic, s 83:67 (60:54, 50:31, 33:13). Odločilna je bila že uvodna četrtina, v kateri so se Novomeščani hipoma dokopali do neverjetno udobne zaloge kar 23 točk.

Zmaji prvič iz igre šele po skoraj 6 minutah

Po vodstvu gostov s 14:0 so Ljubljančani prvič zadeli šele po dobrih štirih minutah in pol, pa še tedaj je bil Devin Oliver dvakrat uspešen izza črte prostih metov, iz igre pa se je kot prvi isti igralec med strelce vpisal po petih minutah in 48 sekundah, ko je znižal na 4:21. Šele v tretji četrtini so zmaji vendarle bruhnili ogenj in z delnim izidom 13:0 v 26. minuti znižali na 48:54, bili so v naletu in zdelo se je, da so zreli za popoln zasuk. Toda nato se jim je spet ustavilo, po -12 je trener Zoran Martič zahteval minuto odmora.

Dvojni dvojček Marka Jošila

Obrestovalo se je, Jan Špan in Oliver sta s trojkama prepolovila zaostanek in nakazala razburljivo zadnjo četrtino, vendar pa od tega scenarija ni bilo nič. Krka je spet izdatno pobegnila in nato držala škarje in platno v svojih rokah do konca. V zmagovalni vrsti je bil najučinkovitejši Paolo Marinelli z 22 točkami, medtem ko se je Marko Jošilo veselil dvojnega dvojčka za 16 točk in 13 skokov. Pri poražencih je Devin Oliver zmogel 12 točk in osem skokov. Četrti, morda že odločilni, dvoboj bo v nedeljo ob 20. uri v Novem mestu.

PETROL OLIMPIJA : KRKA 67:83 (54:60, 31:50, 13:33)

Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki Vučković (Maribor), Zupančič, Grbić (oba Ljubljana).

Petrol Olimpija: Kastrati 10 (1:3), Oliver 12 (2:4), Špan 9 (3:4), Bubnić 5, Badžim 11 (4:4), Morgan 9 (1:4), Begić 7 (3:4), Sanon 4.

Krka: Jarc 2, Marinelli 22, Bratož 5, Cinac 11, Dimec 8, Jošilo 16 (2:2), Zagorac 11 (3:3), Kovačevič 8

Prosti meti: Petrol Olimpija 14:25, Krka 7:7.

Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:26 (Oliver 2, Špan 2, Bubnić, Badžim, Kastrati), Krka 8:19 (Cinac 3, Marinelli 2, Kovačevič 2, Bratož).

Osebne napake: Petrol Olimpija 18, Krka 24.

Pet osebnih: Fifolt (35.), Kastrati (40.).