Sacramento je v osmih dneh v NBA še drugič premagal Teksašane, zdesetkani Miami z Goranom Dragićem pa je v zadnji četrtini klonil proti Chicagu."/>

Luka Dončić soliden, a najboljši, Dallas slab

Fotografija: Luka Dončić v Sacramentu ni popeljal moštva do zmage, a je bil vseeno prvi igralec tekme in najboljši strelec. FOTO: Tom Pennington/AFP

Dallasu košarkarske bitke proti slabšimi ne gredo od rok. Davi je bil v NBA še drugič v osmih dnevih boljši Sacramento (113:106), ki ima minimalne možnosti za napredovanje v končnico). Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme s 24 točkami, zbral je 8 podaj in 7 skokov v 38 minutah.

Kristaps Porzingis je izpustil tekmo.

Miami je v soboto premagal Chicago s 106:101, danes se je ustavil v zadnji četrtini, v katero je šel s prednostjo 82:76, in izgubil s 102:110.

Trener Miamija Erik Spoelstra ni imel na voljo poškodovanih Victorja Oladipa, Kendricka Nunna in Tylerja Herra, zato je bil v začetni peterki Goran Dragić. Ljubljančana je dosegel devet in zbral sedem podaj ter šest skokov v 35 minutah. Razigran je bil Jimmy Butler, ki je bil najboljši strelec tekme s 33 točkami.

Goran Dragić je začel v prvi peterki Miamija, ki je v zadnji četrtini zapravil zmago poti Chicagu. FOTO: Jim Rassol/Usa Today Sports

Pri Chicagu sta izstopala Nikola Vučević s 24 točkami in 11 skoki ter Daniel Theis, ki je natresel 23 točk in ujel 12 žog. Chicago je bil v skokih boljši z 51:34.

Miami je doživel že 30. poraz in ostaja na sedmem mestu Vzhoda.

Vlatko Čančar je v Denverjevi zmagi proti Memphisu s 120:96 igral štiri minute in dosegel dve točki.

Vodilni Utah še tretjič v sezoni izgubil proti predzadnjemu

Prvič v zgodovini NBA je moštvo, ki ima odstotek zmag slabši od 30 odstotkov v rednem delu sezone pometla z ekipo, ki ima več kot 70 odstotkov zmag! Minnesota je še tretjič v sezoni premagala Utah s 105:104. Skupno je prišla do 18. zmage.

Štiri sekunde pred koncem je Španec Ricky Rubio ukradel žogo in podal za zmagoviti koš.

Pri Utahu je manjkal poškodovani Donovan Mitchell.