Miami, še vedno brez Dragića, dosegel le 82 točk (VIDEO)

Košarkarska Vročica je v sinočnjem dvoboju lige NBA na gostovanju pokleknila pred Atlanto (82:106).
Fotografija: Neizprosen boj za vsako žogo. FOTO: Dale Zanine/Reuters
Neizprosen boj za vsako žogo. FOTO: Dale Zanine/Reuters

Atlanta – Košarkarji Atlante so niz treh zaporednih porazov prekinili v sinočnjem domačem dvoboju z Miamijem, ki so ga pred 16.630 gledalci v dvorani State Farm Arena odpravili z zelo prepričljivih 106:82, čeprav po prvem polčasu še ni bilo ne duha ne sluha o tolikšnem razkoraku. Poraženci – 82 točk je njihov najslabši strelski iztržek v sezoni – imajo zdaj po 38 dvobojih natanko polovični izkupiček in so šesti na razpredelnici vzhodne konference.

Dragić še vedno ne igra

Gostitelji so odlično začeli in se hitro odlepili za udobnih dvanajst točk (18:6), a je Vročica, pri kateri slovenski as Goran Dragić še vedno ni igral, z osmimi zaporednimi točkami takoj vrnila udarec. V drugi četrtini se je za kratko celo dokopala do vodstva, nazadnje s 33:31, odločilen je bil tretji del. V njem je prednost domačih poskočila do +23 in zmagovalec je bil odločen. Največja razlika na tekmi je bila 30 točk (102:72).

V sredo proti Denverju

V zmagovalni vrsti je izstopal Trae Young z 19 točkami, od tega tremi trojkami, medtem ko se je John Collins veselil dvojnega dvojčka za 13 točk in 13 skokov. Pri Miamiju je klop prispevala več kot polovico točk, 46, prvi strelec pa je bil Derrick Jones Jr. s 14 točkami. Dragićevo zasedbo zdaj čakajo trije zaporedni domači obračuni, prvi v noči na sredo proti vodilnemu moštvu zahoda Denverju, ki si lasti pet zaporednih zmag.