Pirova zmaga Rogaške v Stožicah

Na finalni turnir pokala Spar kot prvi Petrol Olimpija, Helios in Hopsi.
Fotografija: Center Đoko Šalić je bil močan adut Heliosa proti Šentjurju. FOTO: ABA
Center Đoko Šalić je bil močan adut Heliosa proti Šentjurju. FOTO: ABA

Pomembni odločitvi v četrtfinalu pokala Spar sta padli prejšnji teden, ko so košarkarji Petrola Olimpije in polzelskih Hopsov zmagali v gosteh ter odločno potrkali na vrata finalnega turnirja. Sinoči so prestopili njegov prag, spodletelo pa je Šentjurju, saj je Helios nadomestil zaostanek 24 točk s prvega soočenja. Z eno nogo je med četverico tudi Sixt Primorska, ki bo danes branila proti Krki prednost 28 točk.

Olimpija se je močno približala 26. uvrstitvi na sklepni turnir slovenskega pokala (spodletelo ji je le v letih 1996 in 2016) že v prvem polčasu dvoboja z Rogaško. S tremi trojkami Mihe Lapornike je pobegnila na 33:15, trener Saša Nikitović pa je imel največ dela z ohranjanjem osredotočenosti košarkarjev. Uspelo mu je le do polčasa, nato pa so Slatinčani izkoristili vse bolj individualno igro gostiteljev, se pod vodstvom branilcev Mirze Sarajlije in Rashuna Davisa približali na pičlo točko (60:59) in dobili tretjo četrtino kar z 29:14.

Olimpijine igre z ognjem s tem še ni bilo konec in manj kot dve minuti pred koncem je Rogaška vodila z 81:75, kar ji je obetalo prvi preboj med najboljšo pokalno četverico. V odločilnih trenutkih so se gostom zatresle roke, Domen Lorbek in Lapornik pa sta iztržila srečni poraz z dvema točkama razlike. Pred tednom je bilo +3 za Ljubljančane.

Drugoligašu polčas na Polzeli

Po prikazanem v Šentjurju in porazu s 24 točkami razlike so bili košarkarji Heliosa odpisani že pred revanšo, a so zaigrali kot prerojeni. Že do 18. minute so si priigrali 19 točk naskoka (46:27) in v tretji četrtini vodili s 73:43, saj so imeli precej več razpoloženih mož, kar pet jih je doseglo več kot 14 točk. Zato so prigarano prednost znali ubraniti z metom za tri točke 13:26.

Drugoligaš Plama Pur je v prvem polčasu zasačil Polzelani pri dremežu, še posebej njihov kapetan Anže Srebovt, ki je do glavnega premora zbral 22 točk in 7 skokov. Po vodstvu košarkarjev iz Ilirske Bistrice s 40:29 pa so Hopsi le zaigrali na ravni trenutno pete zasedbe lige Nova KBM.

Izidi – Petrol Olimpija : Rogaška 79:81 (62:59, 48:30, 23:11 – Tratnik 3, Špan 3, Lazić 4, Lorbek 15, Simonović 12, Lapornik 15, Begić 8, Sanon 4, Kastrati 15; Kosič 2, Davis 21, Mijović 4, Šantelj 5, Bilić 5, Pajić 9, Sarajlija 19, Knežević 9, Vašl 7) – na prvi tekmi 95:92, Helios Suns : Šentjur 96:65 (78:51, 50:37, 24:16 – Pašajlić 8, Gajić 15, Klavžar 14, Bratec 17, Oman 16, Besedič 8, Šalić 18; Konjević 21, Woolridge 11, Jereb 1, Krušič 8, Pešić 9, Jurček 2, Čigoja 5, Ahmedović 8) – 60:84, Hopsi Polzela : Plama Pur 92:62 (64:50, 40:41, 20:19 – Burgett 7, Benson 12, Dragan 6, Rotar 12, Copot 8, Čebular 3, Borse 12, Godler 11, Atanacković 8, Vasilić 6, Jack 6, Zmrzlak 1; Šajn 2, Miličevič 6, Sajevic 7, Zalar 7, R. Hreščak 12, Srebovt 26, S. Derenčin 2) – 96:80, Krka – Sixt Primorska danes ob 19. uri (na prvi tekmi 55:83).