Pred tekmo zvezd Čančar in Jokić še podaljšala niz porazov Dallasa

Košarkarji Denver Nuggets so v obračunu slovenskih reprezentantov Vlatka Čančarja in Luke Dončića, oba sta začela tekmo, premagali Dallas Mavericks (118:109).
Fotografija: Luka Dončić pod budnim nadzorom košarkarjev Denverja v njihovi dvorani Ball Arena. FOTO: Ron Chenoy/USA Today Sports

Dallas Mavericks so po dveh zaporednih porazih s tandemom Luka Dončić-Kyrie Irving tekmo z Denver Nuggets odigrali brez nedavne zvezdniške okrepitve iz vrst Brooklyn Nets – začutil je bolečine v hrbtu. Dončić je z močno premešano ekipo v zadnji četrtini zaostajal že za več kot 20 točk, a so se Mavericks favoriziranim gostiteljem, ki so še vedno prepričljivo najboljše moštvo zahodne konference, uspeli približati na deset točk zaostanka dobrih pet minut pred koncem dvoboja.

A bližje ni šlo, Dončić je dvoboj sklenil s 37 točkami v 35 minutah, dodal je še 9 asistenc, 4 skoke in 2 izgubljeni žogi. Vlatko Čančar je začel tekmo v prvi peterki Denverja in zbral 12 točk, 3 skoke in 2 asistenci v 25 minutah. Nov, že 21. trojni dvojček v sezoni, je zabeležil Denverjev srbski center Nikola Jokić ob sicer zgolj 14 točkah je zbral še 13 skokov in 10 asistenc, izgubil je tudi 5 žog. S 24 točkami se je v vrstah Nuggets izkazal rezervist Jeff Green (osebni rekord sezone), Michael Porter mlajši je za skupno 22 točk zadel pet trojk.

Denver je dosegel že 41. zmago sezone in ob 18 porazih prepričljivo vodi v zahodni konferenci, Dallas je zdaj sedmi (31:29) z le dvema zmagama prednosti pred 11. Utah Jazz (29:31), v dodatne kvalifikacije za končnico kot zadnje sicer vodi 10. mesto, na katerem je trenutno ekipa Oklahoma City Thunder (28:29).

Dončić na oddih v Mehiko, poraz Chicaga brez Dragića

Chicago Bulls (26:32, 11. mesto v vzhodni konferenci) so brez pomoči Gorana Dragića s 113:117 klonili v Indianapolisu proti tamkajšnji ekipi Pacers, prvim zasledovalcem na lestvici, ki so nadoknadili zaostanek 24 točk tudi po zaslugi šestih zadetih trojk v drugem polčasu Buddyja Hielda. Slednji je dvoboj sklenil s 27 točkami. V ligi NBA zdaj sledi premor zaradi tekme zvezd v Salt Lake Cityju, kjer bo v eni od začetnih peterk spet zaigral tudi Dončić. A bolj kot tekme zvezd se Dončić, kot je v smehu dejal, veseli nekajdnevnega oddiha v Mehiki, kamor bo odletel v nedeljo.

»To je resnica,« je na novinarski konferenci dejal Slovenec.

»Smo v dobrem položaju, vendar smo se pomerili proti najboljši ekipi na zahodu. Boljše moramo opraviti delo,« je po tekmi v Denverju menil trener Dallasa Jason Kidd. Dončić pa je v pogovoru po tekmi podaril, da veliko ljudi rado pozablja, da so pri Dallasu že 30 tekem brez Maxija Kleberja.

»Veliko ljudi pozablja, da je naš najboljši obrambni igralec izpustil že 30 tekem. Če smo zdravi, imamo nevarno ekipo. Zase lahko rečem, da potrebujem malo premora, da se spočijem,« je dejal 23-letnik. Dallasu se je tik pred tekmo uradno pridružila nova okrepitev, Justin Holiday, ki je to sezono odigral 28 tekem za Atlanto, vendar za teksaško ekipo tokrat še ni zaigral.

»Mislim, da to, da vsakič znova najdemo recept za zmago, čeprav vsak večer nastopamo z drugačno ekipo, veliko pove o naši kemiji, o globini naše ekipe. Res imamo dobro letos,« je po novi zmagi dejal trener Denverja Michael Malone.

Vrhunci tekme Indiana Pacers Chicago Bulls:

Rekorder James se je vrnil z 21 točkami in zmago, Embiid presegel mejo 10.000

Po treh tekmah premora zaradi težav s stopalom se je LeBron James vrnil na parket, odkar je dosegel rekord po točkah v ligi NBA, in pomagal Los Angeles Lakers do pomembne zmage. James je z 21 točkami popeljal jezernike do zmage nad New Orleans Pelicans s 120:102 in ima zdaj skupno 38.411 točk v karieri. Prvi strelec je bil Anthony Davis z 28 točkami.

Mikal Bridges je dosegel strelski rekord kariere s 45 točkami na svoji tretji tekmi v dresu Brooklyn Nets ter mrežice popeljal do zmage s 116:105 nad Miami Heat. Brooklyn je pred tem izgubil štiri od zadnjih petih tekem, odkar je Irvinga poslal k Dallas Mavericks in Kevina Duranta k Phoenix Suns, zdaj pa je le prekinil črn niz.

Nov mejnik pa je dosegel Kamerunec Joel Embiid, ki je z dvojnim dvojčkom presegel 10.000 točk v karieri. Skupno je zbral 29 točk, 14 skokov in pet asistenc ter popeljal Philadelphia 76ers do četrte zaporedne zmage. Tokrat s 118:112 nad Cleveland Cavaliers.