Po remiju Atletica troboj za naslov povsem izenačen

Ekipa Jana Oblaka se je vrnila na vrh lestvice španskega prvenstva, vendar je v Sevilli zapravila zmago proti Betisu.
Fotografija: Jan Oblak se je moral zadovoljiti s točko. FOTO: Cristina Quicler/AFP
Jan Oblak se je moral zadovoljiti s točko. FOTO: Cristina Quicler/AFP

Z zmago Real Madrida v sobotnem el clasicu in zgolj remiju 1:1 Atletico Madrida danes proti Betisu je troboj za naslov španskega nogometnega prvaka postal še bolj napet in tesen. Jan Oblak in soigralci imajo na vrhu razpredelnice 67 točk, Real Madrid je drugi s 66, Barcelona pa tretja s 65. Do konca je še osem krogov.

image_alt
Realu veliki derbi in vrh lestvice

Atletico Madrid je na dveh zaporednih gostovanjih v prestolnici Andaluzije osvojil le eno točko. Prejšnji teden je izgubil s Sevillo, danes pa je kljub dobremu začetku remiziral z Betisom. Jan Oblak je bil znova eden glavnih junakov.

Trener Atletica Diego Simeone je po poškodbi Luisa Suareza danes ostal še brez drugega glavnega aduta v napadu. Joao Felix je moral zaradi bolečin v nogi zapustiti igrišče na začetku drugega polčasa. Betis je skušal izkoristiti pomanjkljivosti gostov v napadu, vendar je bil Jan Oblak vsakokrat na mestu. Klonil je le v 20. minuti po strelu Cristiana Tella.

Yannick Carrasco je dosegel vodili gol za Atletico. FOTO: Marcelo Del Pozo/Reuters

Atletico Madrid je povedel že v 5. minuti preko Yannicka Carrasca, najlepšo priložnost za zmago pa je imel Angel Correa v sodnikovem podaljšku, vendar je vratar Betisa Claudio Bravo s skrajnimi napori preprečil žogi pot v mrežo.

Na preostalih treh nedeljskih tekmah so se dvakrat veselili gostje, obračun med Valencio in Real Sociedadom pa se je končal z neodločenim izidom 2:2. Osasuna je presenetljivo z 2:1 premagala Villarreal, Granada pa je z enakim rezultatom slavila pri Valladolidu.

Ante Budimir je prinesel zmago Osasuni. FOTO: Fernando Pidal/Reuters