Brazilija z golom z bele točke strla urugvajski odpor (VIDEO)

Na londonskem štadionu Emirates je bil mož odločitve Neymar z uspešno izvedeno enajstmetrovko.
Fotografija: Neymar je urugvajskega vratarja poslal v napačno smer. FOTO: Adrian Dennis/AFP
Neymar je urugvajskega vratarja poslal v napačno smer. FOTO: Adrian Dennis/AFP

London – Za poslastico med sinočnjimi prijateljskimi dvoboji sta na nevtralnem igrišču, na londonskem štadionu Emirates, poskrbela južnoameriška nogometna velikana Urugvaj in Brazilija, ki se je veselila zmage z 1:0, zmagovalca pa je odločil strel z bele točke. V 75. minuti je namreč Diego Laxalt v kazenskem prostoru pri poskusu izbijanja žoge brcnil tekmeca, sodnik Craig Pawson ni sprva piskal ničesar, nato pa si je premislil in dosodil najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izvedel Neymar in vratarja Martina Campano poslal v napačno smer.

Prevetrena Argentina prek Mehike

Če sta brazilski in urugvajski selektor na igrišče poslala večino ključnih igralcev, pa je njun argentinski kolega Lionel Scaloni stavil na precej prevetreno zasedbo, ki pa vseeno ni imela težav v prijateljskem obračunu z Mehiko in je zmagala z 2:0. Tik pred odhodom na glavni odmor se je mreža zatresla prvič, Ramiro Mori je unovčil odlično podajo Paula Dybale s prostega strela in z glavo ukanil nemočnega čuvaja mreže Guillerma Ochoo. V 83. minuti je argentinsko zmago po predložku Renza Saravie potrdil mehiški rezervist Isaac Brizuela, ki je žogo izbijal zelo nespretno in jo pospravil kar v lastno mrežo.