Çalhanoglu in Martinez vsak po dvakrat za gladko zmago Interja

Argentinski adut milanskega moštva je zdaj pri 18 golih in je daleč najboljši strelec italijanske lige.
Fotografija: Lautaro Martinez trese mreže kot za stavo. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
Lautaro Martinez trese mreže kot za stavo. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter iz Milana je v 20. kolu zmagala v Monzi s 5:1.

Inter je prišel do zanesljive zmage. V prvem polčasu sta gole dosegla Hakan Çalhanoglu (12./11-m) in Lautaro Martinez (14.). Oba sta po enkrat zadela v polno še v 60. in 84. minuti, peti gol za Inter pa je prispeval Marcus Thuram v 88. minuti.

Argentinec Martinez je zdaj pri 18 golih in je daleč najboljši strelec lige, z devetimi mu sledijo Çalhanoglu, Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo), en zadetek manj je dosegel Thuram.

Pred tem sta Genoa in Torino igrala 0:0, Napoli je z 2:1 premagal Salernitano, Verona pa z enakim izidom Empoli. Neapeljski zasedbi je zmago prinesel Amir Rrahmani v 94. minuti.