Lionel Messi preživel enega od najbrutalnejših štartov

V južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v nogometu prihodnje leto je Brazilija dosegla sedmo zmago v sedmi tekmi. Argetnina 21 tekem brez poraza.
Za Argentino se je dvoboj proti Venezueli začel slabo, končal se je odlično. Lionel Messi (levo) je ušel hujši poškodbi, Lautaro Martinez in Joaquin Correa (desno) pa sta bila med strelci za zanesljivo zmago s 3:1. FOTO: Yuri Cortez/AFP
G. N.
3. 9. 2021 | 08:25
3. 9. 2021 | 08:30
2:34
Ne le v Caracasu, predvsem v Argentini, je nogometnim navdušencem v 28. minuti kvalifikacijske tekme za SP v Katarju zastal dih. Lionel Messi je obležal na tleh po ostrem štartu domačega igralca Adriana Martineza. Le tri minute prej je vstopil v igro. Glavni sodnik Urugvajec Leodan Gonzalez je takoj pokazal rumeni karton, toda po uporabi VAR je spremenil odločitev in izključil rezervista. Ta je z igrišča odšel v solzah, zavedajoč se, da bi lahko postal južnoameriški krvnik št. 1, ker je z nepremišljenim štartom, s katerim je z dvignjeno nogo zadel Messijevo golenico.

V Argentini so takoj »skočili v zrak« in prekršek označili za zločinskega, za zapor. Takšnega v karieri Messi še ni doživel.

Po skoraj petminutnem posredovanju zdravniške ekipe je naposled vsem odleglo, še najbolj lastnikom Paris St. Germaina. Messi jo je odnesel brez resnejše poškodbe, Argentina pa je v prvi tekmi po poletnem naslovu celinskega prvaka, sicer prvega reprezentančnega zmagoslavja v Messijevi dobi, prišla do četrte zmage ob treh neodločenih izidih. Strelci za Argentino za zmago s 3:1 so bili člani italijanskega in španskega prvaka, Interjeva Lautaro Martinez in Joaquin Correa ter Atleticov Angel Correa

Argentina je pod taktirko selektorja Lionela Scalonija nanizala že 21. tekmo brez poraza, kar je drugi najdaljši niz v zgodovini tekem argentinske reprezentance.

Vodilna v kvalifikacijah Brazilija je na težkem gostovanju v Čilu prišla do sedme zmage po golu rezervista in napadalca Flamenga Evertona Riberia. Toda najboljši posameznik dvoboja, na katerega je Brazilija prišla brez devetih igralcev prvega moštva, je bil vratar Palmeirasa Weverton.

Čilenec Eduardo Vargas in brazilski junak Everton Ribeiro sta se nekajkrat soočila po moško. FOTO: Claudio Reyes/Reuters

Izidi

Venezuela : Argentina 1:3 (Soteldo; Martinez, J. Correa, A. Correa)
Čile : Brazilija 0:1 (Everton)
Peru : Urugvaj 1:1 (Tapia; De Arrascaeta)
Ekvador : Paragvaj 2:0 (Torres, Estrada)
Bolivija : Kolumbija 1:1 (Saucedo; Martinez)

Vrstni red: Brazilija 21 (17:2), Argentina 15, Ekvador 12, Urugvaj in Kolumbija po 9, Paragvaj 7, Čile in Bolivija po 6, Peru 5, Venezuela 4.