Manchester City prvič v finalu lige prvakov

Tudi na drugi tekmi polfinala je bilo vodilno moštvo angleškega prvenstva boljše od Paris Saint Germaina.
Fotografija: Nogometaši iz Manchestra so se zasluženo veselili podviga uvrstitve v sklepni dvoboj evropske klubske sezone. FOTO: Phil Noble/Reuters

Manchester City se je pod vodstvom priznanega španskega strokovnjaka Pepa Guardiole zdaj še bolj približal velikemu cilju – prestižni lovoriki lige prvakov. Nogometaši Paris Saint Germaina podobno kot na prvi tekmi v domačem Parku Princev niso bili kos vodilnemu moštvu angleškega prvenstva.

Parižani so sicer lani prišli do finalne postaje, toda tam so izgubili z močnim Bayernom, Manchester City pa se je zdaj prvič v zgodovini kluba uvrstil v sklepni dvoboj lige prvakov. Že ob zmagi v Parizu z 2:1 si je na stežaj odprl dveri napredovanja, sinoči je bil boljši z 2:0. Oba gola – v 11. in 63. minuti – je zabil Cityjev Alžirec Riyad Mahrez. Francosko moštvo pa je bilo brez poškodovanega Kyliana Mbappeja in s slabim Neymarjem v prav prepoznavnem angleškem deževnem večeru povsem brez moči.

Riyad Mahrez, dvakratni strelec: »To je bila zelo dobra tekma. Vnovič nismo dobro štartali, toda zabili smo gol v 1. polčasu in bili zato bolj sproščeni. Sodeč po nadaljevanju pa bi bila lahko naša zmaga še bolj prepričljiva.«

Marco Verratti, nogometaš PSG: »Ko igraš proti velikim moštvom, je nemogoče napadati 90 minut brez trpljenja. Morali smo se s tem sprijazniti. Borili smo se do konca, lahko si drug drugemu pogledamo v oči, res smo poskusili vse. Slej ko prej bomo osvojili ligo prvakov.«