Mladi Danci in Portugalci zmagali še drugič

Danska reprezentanca do 21 let je v drugem krogu EP v Györu premagala Islandijo z 2:0. Portugalci so z enakim rezultatom v Stožicah porazili Anglijo.
Fotografija: Danska reprezentanca je zmagala tudi na drugi tekmi EP do 21 let. FOTO: Ferenc Isza/AFP

Nogometaši Danske so v drugem krogu skupine C evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Györu premagali Islandijo z 2:0.

Dvoboj severnjakov v skupini C je pričakovano dobila Danska ter s tem osvojila že šesto točko. S tem so blizu napredovanja v izločilne boje, ki bodo med 31. majem in 6. junijem. Mladi Islandci so z ničlo na dnu skupine. Že na prvi tekmi proti Rusiji (1:4) so bili nemočni, podobno pa je bilo tudi proti danskim vrstnikom.

Slednji so po zmagi proti Franciji (1:0) v prvem krogu, tudi v drugem dokazali, da imajo na Madžarskem zelo močno ekipo. Od samega začetka niso pustili dihati Islandcem, do vodstva pa so prišli že v peti minuti, ko je bil z desne strani zelo natančen Gustav Isaksen.

Velika napaka islandske obrambe je v 18. minuti botrovala drugemu zadetku, pod katerega se je podpisal branilec Mads Bech Sorensen. Islandci so imeli priložnost, da se po hitro dosojeni enajstmetrovki vrnejo v dvoboj, a je strel Sveinna Arona Gudjohnsena, sicer sina Eidurja Gudjohnsena, ustavil Oliver Christensen v vratih Dancev.

V drugem delu sta si obe ekipi pripravili nekaj lepih priložnosti, vendar so vse ostale neizkoriščene. Bližje zadetku pa so bili Islandci, a je strel Stefana Thordarsona sijajno blokiral Carlo Holse. Na drugi strani je na podoben način tretji zadetek v mreži svojega vratarja rešil Ari Leifsson.

Danska bo skupinski del zaključila s sredino tekmo proti Rusiji, ob isti uri bo še dvoboj Islandije in Francije.

Hrvaška tesno premagala Švicarje

Na tekmi skupine D v Kopru so Hrvati s tesnim izidom 3:2 premagali Švico in vpisali prvo zmago.

Hrvaška je imela po 64 minutah vse trdno v svojih rokah, saj je vodila s tremi goli razlike. Prvi gol je hitro dosegel Luka Ivanušec v 8. minuti, Nikola Moro je bil v 61. minuti uspešen z bele točke, Dario Vizinger pa je tri minute kasneje povišal rezultat.
Hrvaška je po vodstvu za tri gole trepetala za zmago. FOTO: Jure Makovec/AFP

A Švicarji so se vrnili v igro. Kastriot Imeri​ je v 79. minuti izkoristil enajstmetrovko, deset minut zatem pa je rezervist Sandro Kulenović po le štirih minutah igranja dosegel avtogol.

A rezultat se do konca tekme ni več spremenil. Velike zasluge za to je imel vratar Dominik Kotarski, ki je v 93. minuti ubranil veliko priložnost Alexandreju Jankewitz​u in preprečil delitev točk.

Portugalci prizadejali drugi poraz Angležem

Na drugi tekmi skupine D v Stožicah so Portugalci z dvema goloma v drugem polčasu premagali Angleže.

Portugalci so s šestimi točkami na vrhu skupine, medtem ko so Angleži doživeli še drugi poraz in so na zadnjem mestu.
Francisco Trincao je z bele točke potrdil zmago Portugalske. FOTO: Srdjan Zivulovic/Reuters

Za Portugalce je v 64. minuti zadel Dani Carvalho, deset minut zatem pa je bil iz enajstmetrovke uspešen še Francisco Trincao.

Sredina para sta Švica - Portugalska in Hrvaška - Anglija.