PSG zlomil odpor Strasbourga, Mbappe postavil nov mejnik

Kylian Mbappe, Carlos Soler in Fabian Ruiz so zadeli za Paris Saint-Germain proti Strasbourgu. Nica z zmago proti Marseillu skočila na vrh.
Fotografija: Kylian Mbappe je načel mrežo Strasbourga. FOTO: Benoit Tessier/Reuters
Kylian Mbappe je načel mrežo Strasbourga. FOTO: Benoit Tessier/Reuters

V 9. kolu francoskega prvenstva je Paris SG prišel do zmage s 3:0 proti Strasbourgu in se začasno povzpel na vrh lestvice ligue 1. Strelci za ekipo Luisa Enriqueja so bili Kylian Mbappe (10./11m), Carlos Soler (31.) in Fabian Ruiz (77.). Mbappe je postal prvi nogometaš, ki je pred 25. rojstnim dnem dosegel 172 golov v petih najboljših ligah po letu 1965.

Nogometaši iz Nice pa so premagali Marseille z 1:0 in se sami povzpeli na vrh lestvice. V 79. minuti je kot edini na tekmi zadel Evann Guessand. Minuto pred tem so gosti na igrišču ostali brez izključenega Leonarda Balerdija, ki si je dva rumena kartona prislužil v zgolj treh minutah.