Stojanoviću se ni izšlo, na obzorju derbi Manchester United vs. Roma

Znani vsi polfinalisti Uefine evropske lige, med njimi ne bo slovenskega reprezentanta.
Fotografija: Najtesneje je bilo v dvoboju Rome in Ajaxa, ki ga je v Rimu odločil napadalec Edin Džeko. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Tako kot v polfinalu nogometne lige prvakov bosta tudi v polfinalu evropske lige zaigrala dva angleška kluba. Arsenalu na prvi tekmi v Londonu ni uspelo streti praške Slavije, toda na povratni tekmi je pokazal, da je boljši tekmec, zmagal je s 4:0. V polfinalu se bo meril z Villarrealom, ki je še drugič premagal zagrebški Dinamo, tokrat z 2:1. Petar Stojanović je za Dinamo igral od 62. minute.

Tudi Manchester United je proti Granadi zabeležil drugo zmago, po zmagi z 2:0 v Granadi je z istim izidom zmagal tudi na Old Traffordu. V polfinalu bo njegov tekmec Roma, ki se je na domačem stadionu z Ajaxom razšla z izidom 1:1, prvo tekmo pa je dobila z 2:1. Nizozemci so zabili prvi gol, končni izid 1:1 pa je v drugem polčasu postavil napadalec Edin Džeko.