V mestu luči Mbappé gostom spet ugasnil luč

Paris Saint-Germain kljub igralcu manj do nove zmage, Murin tekmec Rennes strl Montpellier.
Fotografija: Kylian Mbappé je še vedno prehiter za tekmece in fotografe. FOTO: Franck Fife/AFP

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 14. krogu francoskega prvenstva gostili Nantes in ga premagali s 3:1. Tako so se še utrdili na prvem mestu lestvice. V Parizu je Kylian Mbappé že v drugi minuti zadel za vodstvo PSG, toda od 65. minute naprej so morali gostitelji igrati brez izključenega vratarja Keylorja Navasa.

Gosti so to unovčili v 76. minuti in izenačili prek Randala Koloja Muanija, toda že šest minut zatem je avtogol dosegel Dennis Appiah in Parižanom zagotovil novo vodstvo. V 87. minuti je zmago domačih po Mbappéjevi podaji potrdil Lionel Messi s svojim prvim golom v francoski ligi.

Tekmec Mure v konferenčni ligi Rennes je z 2:0 premagal Montpellier. Že v prvem polčasu sta zadela Martin Terrier in Lovro Majer. Gosti so od 41. minute igrali brez izključenega Tejija Savanierja. Rennes se je vsaj začasno prebil na drugo mesto, za PSG zaostaja za 12 točk.