
Neomejen dostop | že od 14,99€
Po Italijanu Lorenzu Musettiju in Špancu Carlosu Alcarazu sta se v polfinale odprtega teniškega prvenstva Francije uvrstila še Musettijev rojak Jannik Sinner in Srb Novak Đoković.
Sinner, ki kraljuje na vrhu svetovne lestvice, je gladko s 6:1, 7:5 in 6:0 ugnal Kazahstanca Aleksandra Bublika, olimpijski prvak Đoković pa je bil s 4:6, 6:3, 6:2 in 6:4 boljši od tretjega nosilca, Nemca Alexandra Zvereva.
Đoković je dvoboj začel slabo. Že prvo igro na svoj servis je izgubil, to pa je bil edini brejk v nizu, ki ga je dobil Zverev. A zmagovalca 23 turnirjev za grand slam, ki očitno tudi pri 38 letih ne popušča, to ni zmedlo. V nadaljevanju je zaigral odlično, svojega servisa ni izgubil, znal se je reševati tudi iz zagat.
»Ni bilo preprosto. Bil sem pod pritiskom, česar se po televiziji ne vidi. A takšni dvoboji me ženejo naprej, zaradi takšnih obračunov vztrajam na igriščih,« je v francoščini razložil srbski veteran.
Sinner z Bublikom ni imel prav nobenih težav. Prvi niz je dobil s 6:1, dokaj enakovreden dvoboj so gledalci spremljali v drugem, ki ga je Italijan odločil sebi v prid s 7:5, v tretjem je bil promet spet enosmeren. Kazahstanec ni našel orožja za tekmečevo igro in ni osvojil niti igre.
»Bublik zna biti nevaren. Zna imeti vzpone in padce, proti takšnemu igralcu moraš biti dosleden in delati tisto, kar si zamisliš pred tekmo. Meni je to uspelo, zadovoljen sem, bil sem dober, osredotočen nase in ne na njegovo igro. Polfinale grand slam turnirja je velik dosežek, seveda pa si želim še več. Ogledal si bom dvoboj med Đokovićem in Zverevom, a bom poskušal med njim izklopiti možgane. Ti potrebujejo vsaj nekaj počitka,« je izjavil prvi igralec sveta, ki se bo v polfinalu pomeril z Đokovićem.
Komentarji