Novak Đoković v Dohi ne bo zmagal (VIDEO)

V polfinalu ga je po več kot dveh urah in pol izenačene igre odpravil sedmopostavljeni Roberto Bautista Agut.
Fotografija: Novak Đoković ni imel razlogov za zadovoljstvo. FOTO: Ibraheem al Omari/Reuters
Novak Đoković ni imel razlogov za zadovoljstvo. FOTO: Ibraheem al Omari/Reuters

Doha – »V dvoboj sem želel vložiti vse, kar imam, in se boriti bo zadnje točke. Izšlo se mi je vse, obračuna se bom spominjal vse življenje, ozračje je bilo neverjetno. Vsak dan trdo garam, da bi igral takšen tenis. Vem, kako težko je igrati na tej kakovostni ravni. Ne bi mogel biti srečnejši, kot sem danes,« je španski teniški igralec Roberto Bautista Agut podlegel evforiji po zmagi v polfinalu turnirja ATP v Dohi nad prvim »loparjem« sveta Novakom Đokovićem. Od Srba je bil po dveh urah in 35 minutah izenačene in razburljive igre boljši s 3:6, 7:6 (6) in 6:4, s čimer se je dokopal do četrte zmage v karieri nad igralci iz elitne svetovne peterice.

Poraz po 13 zmagah v Dohi

V devetem medsebojnem obračunu je 30-letni Španec leto starejšega favoriziranega tekmeca odpravil šele drugič, prvič ga je na kolena spravil v polfinalu mastersa v Šanghaju leta 2016. Đoković je v prejšnjih dvajsetih odigranih tekmah, od začetka oktobra dalje, vpisal le dva poraza, v Dohi, kjer je želel nadaljevati serijo 14 zaporednih obračunov brez poraza, pa ni bil tako prepričljiv kot običajno, saj je po en niz že prej, v osmini finala in četrtfinalu, oddal tudi Madžaru Martonu Fucsovicsu in Gruzijcu Nikolozu Basilašviliju. Sedmopostavljeni Bautista Agut se bo v finalu udaril z nepostavljenim Čehom Tomašem Berdychom.