Lanišek si je priskakal bronasto odličje

Slovenski skakalec Anže Lanišek si je priboril bronasto medaljo na posamični tekmi. Zlato okrog vratu Piotra Żyle.
Fotografija: Veselje Anžeta Laniška ob osvojitvi brona. FOTO: Christof Stache/AFP
Veselje Anžeta Laniška ob osvojitvi brona. FOTO: Christof Stache/AFP

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je na posamični tekmi svetovnega prvenstva osvojil bronasto odličje, kar je že četrta medalja slovenskih športnikov v Oberstordu.

Naslov svetovnega prvaka je osvojil Poljak Piotr Ż​yla, ki je v prvi seriji skočil 105 metrov in v finalu presegel stotico (102,5), srebro pa Nemec Karl Geiger.

Anže Lanišek je po prvi seriji s skokom 102,5 metra zasedal drugo mesto, s tremi točkami zaostanka za Ż​ylo, nato pa bil v drugo nekoliko krajši (101), kar pa je vseeno zadostovalo za odličje.

»Ni bilo ravno enostavno ohraniti zbranosti, saj sem vedel, da mi lahko uspe. Drugače sta bila moja skoka sta bila najslabša tukaj. Ne glede na vse sem ostal zbran in sproščen, v drugi seriji sem se poskušal čim bolj zabavati in uspelo mi je,« je z nasmeškom na obrazu dejal Anže.

Tik pod zmagovalnim odrom je končal glavni favorit, Norvežan Halvor Egner Granerud, ki ga je v prvo polomil in zasedel šele 16. mesto, kar je bilo preveč za skok na stopničke.

Vsi štirje Slovenci so bili v finalu. Bor Pavlovčič je zasedel 8. mesto, Cene Prevc je bil 15., Žiga Jelar pa 28.

Lanišek le za Żylo, polom Graneruda

V prvi seriji je odlično nastopil Anže Lanišek, ki je skočil 102,5 metra in zasedel drugo mesto, boljši je bil le Poljak Piotr Ż​yla s 105 metri in tremi točkami prednosti. Tik za najboljšo dvojico je bil Japonec Rjoju Kobajaši, do Laniška ga je ločila le desetinka točke.

Največje razočaranje prve serije je bil najboljši skakalec v svetovnem pokalu, Norvežan Halvor Egner Granerud, ki je skočil le 99 metrov in bil na 16. mestu.

Vsi štirje Slovenci so se prebili v finale. Bor Pavlovčič je bil na 11. mestu, Cene Prevc na 20, Žiga Jelar pa na 27. mestu.