Bronasta Nika je bila kos pritisku in tekmicam

Na premierni tekmi na veliki skakalnici se je najbolje odrezala Norvežanka Maren Lundby, Sloveniji tretje mesto.
Fotografija: Nika Križnar je dodatno povečala zbirko slovenskih odličij na letošnjem SP.  FOTO: Christof Stache/AFP

Na premierni tekmi smučarskih skakalk na veliki skakalnici na svetovnih prvenstev se je najboljše odrezala Norvežanka Maren Lundby (296,6 točke). Drugo mesto je osvojila Japonka Sara Takanaši (287,9), slovenski niz uspehov v Oberstdorfu pa je nadaljevala Nika Križnar (287,1) z osvojitvijo bronaste kolajne. Svetovna prvakinja s srednje naprave Ema Klinec (273,3) je zasedla šesto mesto.

V finalu sta nastopili tudi Urša Bogataj (240,6 točke), ki je končala na 11. mestu, Jerneja Brecl (223,4) pa je v finalu popravila napako iz prve serije in z 18. napredovala na 16. mesto. Slovenke tako prvenstvo pod Senčno goro zapuščajo kar s tremi kolajnami. Klinčeva je na srednji napravi postala svetovna prvakinja, ekipno so skakalke osvojile srebro, danes na veliki skakalnici pa se od SP poslavljajo z bronom Križnarjeve.

Nika Križnar je bila tudi pri finalnem skoku kos pritisku. FOTO: Christof Stache/AFP

Vedela je, da zna skočiti

»Ostala sem brez besed. Prekrasen dan je za mano. Ne vem, kaj naj rečem. Res sem si to želela, danes pa mi je uspelo. Na vrhu pred finalnim skokom sem bila pod takšnim pritiskom, da nisem vedela, kaj naj naredim. Danes sta mi uspela dva vrhunska skoka,« je s solzami sreče v očeh dejala 20-letna Križnarjeva za TV Slovenija.

»Zaupala sem vase. Vem, da znam skočiti. Moja današnja nastopa poklanjam glavnemu trenerju Zoranu Zupančiču, hvala za vso podporo,« je še povedala današnja junakinja slovenskega tabora.

Maren Lundby (139,8 točke) je danes vodila tudi po prvi seriji. Najboljša Slovenka po polovici tekme je bil Nika Križnar (136,2), Ema Klinec (127), ki je imela najslabše razmere, je bila sedma. Prvih pet skakalk, za Križnarjevo so se zvrstile še Avstrijka Marita Kramer (135,2), Sara Takanaši (134) in Norvežanka Silje Opseth (132), je bilo znotraj osmih točk.