Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Doktorjev znanosti se ne smemo bati

Vlaganje v znanost bi moralo biti prednostna in strateška naloga države.
Izobraženih kadrov se ne smemo bati, saj znanje ustvarja nove priložnosti. FOTO: Leon Vidic/Delo
Izobraženih kadrov se ne smemo bati, saj znanje ustvarja nove priložnosti. FOTO: Leon Vidic/Delo
14. 7. 2018 | 10:35
14. 7. 2018 | 14:09
4:47
Ljubljana – Skoraj stoletje po tem, ko so na najstarejši slovenski univerzi promovirali prvi doktorat, število doktorjev znanosti narašča. Vendar se potenciala najzahtevnejšega študija Slovenija ne zaveda dovolj, opozarjajo sogovorniki. Vsi študenti si ga ne morejo privoščiti, prav tako ni nujno, da najvišji naziv odpira vrata do boljših kariernih možnosti. Od leta 1920, ko so na Univerzi v Ljubljani podelili prvi doktorat, do maja letos je bilo na največji slovenski univerzi promoviranih 11.380 doktorjev znanosti. Na vseh slovenskih univerzah je lani po podatkih statističnega urada doktoriralo 514 študentov, kar je 109 več kot leta 2008. Za družbo je dobro, da želi vedno več študentov doseči največ, kar je na univerzi mogoče, komentira predstojnica Doktorske šole Univerze v Ljubljani ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine