Gajser po dveh padcih z 11. izhodišča

Smola motokrosističnega svetovnega prvaka razreda razreda MXGP na Kitajskem.
Fotografija: Tim Gajser je danes hitro ostal brez boja za najvišja mesta. FOTO: Matej Družnik

Šanghaj – Motokrosisti bodo jutri odpeljali na Kitajskem zadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva. Za prvaka razreda MXGP Tima Gajserja se današnje kvalifikacije niso končale najbolje, saj je po dveh padcih pripeljal le do 11. mesta v precej okrnjeni konkurenci; V Šanghaju je na štartu zgolj 21 dirkačev elitnega razreda.

Gajser je v kvalifikacijah na novem prizorišču po hitrem začetku dvakrat padel, tako da je ostal brez boja za najvišja mesta. Na vrhu so končali Nizozemec Glenn Coldenhoff, za katerega je to druga zaporedna zmaga v kvalifikacijah, Litovec Arminas Jasikonis in Švicar Jeremy Seewer.

Seewer najbliže 2. mestu

Boj za naslov prvaka je sicer že nekaj časa odločen, za Gajserjem pa je še odprt boj za mesto podprvaka. Zanj ima največ možnosti Seewer, ki ima 542 točk, edini, ki bi ga še lahko prehitel, je Francoz Gautier Paulin (499), ki je bil v kvalifikacijah osmi.

Dirka v Šanghaju se bo v elitnem razredu MXGP začela v nedeljo ob 7. uri zjutraj po slovenskem času, druga vožnja bo ob 10. uri